29
2022
2017-09-14

Zwycięstwo z Victorią

Podlasie Sokołów Podlaski w wyjazdowym meczu 6. kolejki Siedleckiej Klasy Okręgowej pokonało Victorię Kałuszyn 3:1 (1:0). W rozgrywkach jest to pierwsza porażka drużyny z Kałuszyna.

Od początku meczu rozegranego na boisku w Kałuszynie inicjatywę miał zespół gospodarzy. Już w 6 minucie Hrynevicz (Victoria), był faulowany w polu karnym. Jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego. Za chwilę groźny strzał Gągola oddany z rzutu wolnego obronił Antoszczuk. Następnie w sytuacji sam na sam, ponownie bramkarz Podlasia obronił piłkę, kiedy strzelał Igor Madziar w 7 minucie i wtedy do gry przystąpiło Podlasie. Dwie minuty później Klimczuk dośrodkował w pole karne Victorii. Nieudana interwencja bramkarza Marcina Ciechańskiego i pod nogami Głowacza znalazła się piłka, który skierował ją do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się 1:0 dla Podlasia.

Druga połowa zaczęła się od ponownej przewagi Victorii. W 55 minucie Szymon Styś wykorzystał zagranie piłki głową przez Michała Karpiarza i główką pokonał dobrze grającego w tym spotkaniu Antoszczuka. Jednak do 65 minuty zawodnicy Victorii robią wszystko, aby nie podwyższyć wyniku, marnują dobre sytuacje strzeleckie, których było bez liku. Z tego skorzystali Sokołowianie i w 65’ popisał się Głowacz, który strzałem z rzutu wolnego z około 30 metrów nie dał szans obrony bramkarzowi z Kałuszyna. W 79 minucie kontra Podlasia przyniosła 3 bramkę. Głowacz wykorzystał dośrodkowanie Kowalika, przyjął piłkę w polu karnym i strzałem ustalił wynik spotkania.

Victoria zmarnowała jeszcze 4 dogodne sytuacje na strzelenie gola. Bohaterem spotkania był Przemek Głowacz od którego młodsi zawodnicy mogą się uczyć gry w piłkę nożną. Drugim bohaterem spotkania był bramkarz Piotr Antoszczuk (były zawodnik Victorii), który bronił z wyczuciem i niewątpliwie należał do ważnego punktu zespołu. Sokołowianie na mecz z Victorią pojechali tylko w 14 osobowym składzie i mimo wyraźnej przewagi gospodarzy wygrali spotkanie.

Victoria Kałuszyn – Podlasie Sokołów Podlaski 1:3 (0:1)
Bramki: Styś Szymon 55’- Głowacz Przemysław 9’, 65’,79’
Skład Podlasia:
Antoszczuk – Pasek, Przybyszewski, Ł. Buczyński, Czorniej – Kobus (57’ Kowalik), M. Nowotniak, Steć (89’ Flażyński), Klimczuk, Zegadło – Głowacz.
Żółte kartki: Domański, Gągol, Gójski, Abramowski (Victoria) - Zegadło (Podlasie)

Lider tabeli Czarni Węgrów przegrał na wyjeździe z Mazovią II Mińsk Mazowiecki 8:1. Po porażkach Czarnych i Victorii nie ma drużyny bez porażki w tej grupie.