29
2022
2018-03-27

Zwycięstwo w I Lidze

Młodzi piłkarze „Podlasia”, którzy jesienią awansowali do I Ligi Wojewódzkiej U-15, na inauguracjach rozgrywek pokonali w Warszawie drużynę „Białe Orły” Warszawa 2:1. Dla drużyny prowadzonej przez trenera Krzysztofa Woźniaka obie bramki zdobył Michał Ambroziak.

Od pierwszych minut inicjatywę na boisku przejęli sokołowianie, którzy w ciągu pierwszego kwadransa stworzyli cztery sytuacje do strzelenia bramek. Gospodarze dopiero po osiemnastu minutach przeprowadzili akcję, która zakończyła się niecelnym strzałem. W 19. minucie Michał Ambroziak strzałem z rzutu wolnego zdobył pierwsza bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze wyrównali po strzale zza linii pola karnego. Po przerwie mecz wyglądał podobnie. Sokołowianie dominowali na boisku, a drużyna warszawska kontratakowała. Dziesięć minut przed końcem meczu Kacper Wasiluk, będąc sam na sam z bramkarzem, minął go i celował do pustej bramki, ale piłkę wybił obrońca. W ostatniej minucie wbiegającego w pole karne Kacpra Wasiluka faulowali obrońcy i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był Michał Ambroziak. Sokołowianie rozegrali dobre spotkanie.