29
2022
2019-05-29

Zwycięstwo sokołowian w derbach powiatu

Drużyna Podlasia Sokołów Podlaski przypieczętowała swoje zwycięstwo wynikiem 2:1 w rozegranym na wyjeździe w sobotę 4 maja meczu z zespołem Jabłonianka Jabłonna Lacka o derby powiatu sokołowskiego. Bramki zdobyli Piotr Goś i Hubert Fabisiak.

Było to jedno z gorszych występów Podlasia w rozgrywanej rundzie ligi wiosennej, spowodowane zaciętością zawodników gospodarzy, którzy próbowali zrehabilitować za poniesioną wysoką porażkę w ubiegłej rundzie.

Już od początku spotkania czuć było napiętą atmosferę. Arbiter pokazał kilka żółtych kartek, a także jedną czerwoną drużynie gospodarzy. Obie strony stwarzały sobie podobną liczbę groźnych sytuacji podbramkowych, z czego więcej wykorzystali zawodnicy Podlasia. Z pierwszej okazji do zdobycia bramki skorzystał Piotr Goś - boczny zawodnik Podlasia, strzelając skutecznie z dystansu w prawy róg bramki Jabłonianki. Bramka otwierająca wynik padła w ostatnich minutach pierwszej połowy meczu. Goście schodzili z tarczą na przerwę.

W drugiej odsłonie meczu bramkę zdobyli gospodarze. Wynik meczu ustalił gol Huberta Fabisiaka z rzutu karnego, podyktowany przez arbitra po faulu na Mateuszu Wierzbickim. Zespół Jabłonianki, pomimo odległej pozycji w tabeli, w tym meczu pokazał się z dobrej strony. Grał twardo w defensywie, stwarzając sobie dogodne sytuacje bramkowe, posiadał okazję do remisu, rozgrywając spotkanie „10” zawodnikami. Do wyrównania wyniku meczu nie dopuściła defensywa Podlasia, blokująca strzały gospodarzy.

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Podlasie Sokołów Podlaski 1:2 (0:1)

Bramki: Abramczuk Hubert 53’ - Goś Piotr 45’ + 1’, Fabisiak Hubert 67’ (karny)

Skład Jabłonianki: Graw – Rozbicki, Ołtarzewski, Michalczuk, Kosierdzki – Świnarski (65’ M. Nowotniak), Cydejko (85’ Sękal), Zawadzki, J. Toczyski, Grądzki (80’ Wrzosek) - Abramczuk

Skład Podlasia: Szymański – Komycz, Przybyszewski, Ł. Buczyński – Osial (80’ Chrzanowski), Fabisiak, Ł. Parzonka (67’ Wierzbicki), Goś – Głowacz, Supleński, P. Buczyński (84’ P. Piotrowski)

Żółte kartki: Świnarski, Abramczuk, Abramczuk, Rozbicki, Michalczuk (Jabłonianka) - Supleński (Podlasie)

Czerwona kartka: Abramczuk (2 żółte) Jabłonianka