29
2022
2019-05-30

Zwycięstwo Podlasia w derbach

Zespół Miejskiego Klubu Sportowego Podlasia Sokołów Podlaski odniósł zwycięstwo na wyjeździe w Węgrowie, 26 maja pokonując rywali Czarnych wynikiem 2:1.

Sokołowianie od pierwszych minut meczu zdobyli środek boiska i w ciągu 10 minut objęli prowadzenie. Po krosowym podaniu Kacpra Komycza, piłkę przyjął i skierował do siatki nieupilnowany Piotr Osial. Drugiego gola zdobył Przemysław Głowacz. Podobnie jak przy zdobyciu pierwszego gola, był nieupilnowany przez defensywę gospodarzy, co skutecznie wykorzystał. Sokołowska „10” miała jeszcze okazję na strzelenie kolejnej bramki, lecz sędzia podniósł chorągiewkę i odgwizdał spalonego. Okazję do zdobycia kolejnej bramki miał także Paweł Buczyński, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

W drugiej połowie obu zespołom brakowało sił. Zespół Czarnych zdobył gola i miał okazje do remisu, lecz świetną interwencją popisał się sokołowski golkiper Konrad Kotowski. Gospodarze zaprezentowali również kilka strzałów z dystansu, lecz zabrakło celności.

Czarni Węgrów – Podlasie Sokołów Podlaski 1:2 (0:2)

Bramki: Wielądek Adrian 80” - Osial Piotr 9”, Głowacz Przemysław 40”

Skład Podlasia: Kotowski – Ł. Buczyński, Horowicz, Przybyszewski, Klimczuk (82” Wierzbicki) – P. Buczyński, Fabisiak, Komycz (82” Kobus ), Osial (72” P. Piotrowski), Supleński (77” Goś) – Głowacz

Żółte kartki: Wielądek, Skórka (Czarni) – P. Piotrowski, Ł. Buczyński (Podlasie)