29
2022
2014-07-04

Zwycięstwo na zakończenie

W ostatniej kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na własnym boisku Zryw Sobolew 6: 0 (2: 0).

Cztery bramki dla sokołowskiego zespołu zdobył Mateusz Omieciuch, po jednej dołożyli Dawid Kobus i Łukasz Sawicki.
Zdecydowanym faworytem tej potyczki byli gospodarze, co się potwierdziło już początku spotkania. Najpierw dogodną sytuacje zmarnował Marcin Siedlecki, który w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza. Chwilę później podobną okazję miał Mateusz Omieciuch. Młody napastnik spokojnym strzałem w długi róg pokonał golkipera przyjezdnych. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Lipowej na podwyższenie prowadzenia musieli czekać ledwie pięć minut. Dobre, prostopadłe podanie Cezarego Rytla na gola zamienił Dawid Kobus. Dwubramkowe prowadzenie to najniższy wymiar kary, jaki przeciwnikowi wymierzyli podopieczni Michała Rybaka. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, gdyby nie świetna postawa bramkarza Zrywu – Jakuba Waszewskiego.  Swoich szans nie wykorzystali m.in. ponownie Siedlecki, Omieciuch oraz Daniel Klimczuk.
Druga odsłona to był prawdziwy popis Mateusza Omieciucha.  Tuż po przerwie piłka po jego strzale z rzutu wolnego zatrzepotała w okienku bramki Waszewskiego. Oprócz tego 19-latek jeszcze dwukrotnie trafił do siatki. Najpierw wykończył dwójkową akcję Kobus – Siedlecki, a następnie wykorzystał świetne zagranie Kamila Wyrozębskiego. Wynik meczu ustalił kapitalnym lobem z 25 metrów Łukasz Sawicki.
Sezon 2013/2014 Podlasie zakończyło na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 55 punktów. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskała Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Podlasie Sokołów – Zryw Sobolew 6:0 (2: 0)

Bramki: Mateusz Omieciuch 20’, 48’, 70’, 75’ Dawid Kobus 25’, Łukasz Sawicki 82’. Skład Podlasia: Kotowski – Nowotniak, Komycz (74’Horowicz), Supeł, Goś –, K. Wyrozębski (60’ B. Rytel), C. Rytel, Siedlecki, Klimczuk(76’ Sawicki) – Kobus, Omieciuch.