29
2022
2017-02-27

Złoto dla KS Neptun

25 lutego 2017 r. reprezentacja Klubu Sportowego Neptun wzięła udział w pierwszej rundzie 41 edycji zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Sokołowskie zawodniczki i zawodnicy wystartowali z niemałymi sukcesami. Pobili niejednokrotnie swoje rekordy życiowe i zdobyli miejsca punktowe pośród czterystu innych reprezentantów z 29-ciu startujących klubów. Dla większości naszych klubowiczów start ten był ważnym wydarzeniem,gdyż po raz pierwszy rywalizowali na tak dużych zawodach, które odbywały się na bardzo nowoczesnym obiekcie pływackim. Lubelska AQUA posiada 10 torów o dystansie 50 metrów z możliwością korekty długości do 25 metrów oraz wiele innych atrakcji wodnych.

Po pierwszej edycji zawodów (a pozostało jeszcze pięć) klub uplasował się na bardzo wysokim 5 miejscu za Olimpią i Olimpijczykiem Lublin, Spartą Biłgoraj i MTP Lublinianką, wyprzedzając wiele innych utytułowanych klubów pływackich takich jak Fala Kraśnik, Jagiellonka Warszawa, AZS Biała Podlaska, Skarpa Lublin, Huragan Międzyrzec Podlaski, Trójka Puławy czy Skalar Lubartów.
Najlepiej z naszych klubowiczów zaprezentował się Radosław Doliński zdobywając złoto na dystansie 50m stylem motylkowym i srebro na 100m stylem grzbietowym. Złoto w swojej kategorii wiekowej na 100m stylem grzbietowym zdobył również Patryk Błoński. Julia Krasnodębska wywalczyła srebro na 50m stylem motylkowym, a na 100m stylem grzbietowym była czwarta. Bartosz Serewiś zdobył brąz na 100m stylem dowolnym, a płynąc 50m stylem grzbietowym zajął 5 miejsce. Najmłodsi zawodnicy też wywalczyli dobre lokaty. Spośród nich Marysia Dziewulska zajęła 5 miejsce na 25 stylem motylkowym, Amelia Kubuj 8 – na 50m stylem klasycznym,Michał Wąsowski był 10 stylem motylkowym na tym samym dystansie, a Jakub Samotyjek trzynasty. Następna, 2 edycja zawodów już w kwietniu, a zawodnicy od poniedziałku wracają do treningów z zamiarem poprawy osiągniętych wyników i dalszych dobrych startów.