29
2022
2013-08-30

Zawody wędkarskie na Bugu

W niedzielę, 25 sierpnia, miłośnicy wędkarstwa z naszego regionu bladym świtem wyruszyli do Drohiczyna. Tego dnia w mieście nad Bugiem odbyły się ZAWODY WĘDKARSKIE spławikowo-gruntowe o puchar tygodnika „Wieści Sokołowskie”.

Zawody odbyły się na rzece Bug, w okolicach Góry Zamkowej. W godz. 5:30-6:00 trwała zbiórka i rejestracja zawodników, po czym punktualnie o godz. 6:00 otwarto zawody i każdy zawodnik wylosował stanowisko. Gdy wszyscy mieli już swoje miejsce, powoli zaczęli je zajmować. Zawody przebiegały od 8:00 do 12:00 Przystąpiło do nich 30 zawodników z czterech kół wędkarskich. Organizatorem zawodów było Koło Wędkarskie 42 przy KPP Sokołów Podlaski i właśnie z tego koła aż 18 osób brało udział w zawodach. Pozostałe koła, które postanowiły wziąć udział w zmaganiach, to: Miasto 30 Sokołów Podl. (7 zawodników), Koło nr 1 Siedlce (4 zawodników) i Koło nr 7 Sterdyń (1 zawodnik). Zawody przeprowadzone zostały w dwóch klasyfikacjach: wagowej oraz na największą rybę.

ZWYCIĘZCY
W klasyfikacji wagowej l miejsce zajął Piotr Romańczuk z Koła nr 7 Sterdyń; jego ryby ważyły aż 4,5 kg. W nagrodę p. Piotr odebrał z rąk Agnieszki i Maurycego Rejowskich dyplom i puchar „Wieści Sokołowskich” oraz nagrody rzeczowe: kalosze wędkarskie, wędkę Feeder oraz karnet 10 myć samochodu. ll miejsce zajął Robert Tomczuk z koła 42 Sokołów Podl. przy KPP, jego zdobycze ważyły 4240 g. Ostatnie miejsce podium zajął Marek Sawicki z koła Miasto 30 Sokołów Podl., który złowił ryby ważące 3540 g. Zwycięzcy ll i lll miejsca, oprócz dyplomu i zaszczytnego pucharu „Wieści Sokołowskich”, otrzymali inne nagrody, w tym ustawienie geometrii pojazdu.

Na IV miejscu uplasował się Marek Sypka z koła 42 Sokołów Podl. przy KPP, który złowił ryby o wadze 2750 g. W nagrodę p. Marek otrzymał dyplom, wymianę butli 11 kg, kołowrotek i torbę wędkarską. V miejsce zajął Robert Jastrzębski z Koła nr 1 Siedlce za ryby o wadze 2700 g, a Vl miejsce Jarosław Krasnodębski - złowione przez niego ryby ważyły 2470 g. Obaj panowie otrzymali dyplom, wymianę butli 11 kg oraz kołowrotek.
W klasyfikacji na największą rybę zwyciężył również Piotr Romańczuk - jego zdobycz, czyli leszcz, mierzył aż 57 cm długości. Na ll miejscu, z leszczem o długości 54 cm, uplasował się Marek Sawicki. Ostatnie miejsce podium zajął Robert Tomczuk z koła 42 Sokołów Podlaski przy KPP, który złowił leszcza mierzącego 52,5 cm. Zwycięzcy otrzymali z rąk Stanisława Sikorskiego dyplomy oraz puchary. Pan Stanisław Sikorski osobiście wypuścił największe ryby do wody.

NAGRODA DLA WSZYSTKICH !
Nagrodą dla wszystkich z pewnością była słoneczna pogoda, która zachęcała do wędkowania i rekreacji nad Bugiem. Ryby średnio kusiły się na przynętę, ale - co najważniejsze - wszyscy byli radośni. I tak powinno być! Nawet jeśli wędkarz nic nie złowi, powinien być uradowany. W Drohiczynie takich osób nie brakowało.
Po wręczeniu dyplomów, pucharów i nagród oraz zrobieniu pamiątkowych fotografii, wszyscy udali się na grill zasponsorowany przez Zakłady Mięsne Sokołów S.A. oraz słodki poczęstunek ufundowany przez piekarnię Bielany. Impreza była przednia.