2022
2016-03-04

Zawodnicy klubu sportowego

28 lutego br odbyła się 3 runda IV Edycji Mityngu Pływackiego. Impreza, której inicjatorem i pomysłodawcą jest  Klub Neptun na stałe wpisała się w kalendarz sportowy klubów z Mińska Mazowieckiego, Garwolina, Ostrowi Mazowieckiej i Sokołowa Podlaskiego.

Podczas zawodów młode pływaczki i pływacy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych indywidualnie, jak i w sztafetach. Udany występ sokołowskich zawodników zapewnił im drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Z dorobkiem 712 pkt nieznacznie ustępują drużynie KS Barakuda z Mińska Mazowieckiego, która zdobyła 724 pkt. Kolejne miejsca zajęli UKS Delfin Garwolin – 485 pkt oraz PUKS Orka Ostrów Mazowiecka – 480 pkt. Na osiągnięty wynik sokołowskiego klubu pracowała cała reprezentacja, ale największy wkład w dorobek punktowy poczynili medaliści, w tym multimedaliści:  Julia Krasnodębska, Natalia Wierzbicka, Kamila Chwedorczuk, Mikołaj Maksymiak, Bartek Serewiś, Bartek Bujalski, Michał Sadłowski. Ogólnie sokołowscy pływacy zdobyli 11 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych medali.

Kolejne, już ostatnie zmagania w tym sezonie, odbędą się 24 kwietnia 2016 roku. Tym razem gospodarzem imprezy będzie KS Neptun. Odbędzie się wtedy podsumowanie całego cyklu zawodów, zwycięskie drużyny otrzymają pamiątkowe puchary.