29
2022
2012-09-14

Zasłużone zwycięstwo Podlasia

Piłkarze Podlasia w meczu VI kolejki spotkań o mistrzostwo siedleckiej okręgówki pewnie pokonali w Sterdyni miejscową Zorzę 4:0. Pierwsze 25 minut mecz toczył się głównie w środku boiska. Było dużo fauli, przerw w grze, rzutów wolnych i kilka rzutów rożnych dla obu drużyn. Od 30. minuty, Podlasie zaczęło stwarzać coraz więcej sytuacji strzeleckich.
W 37’ rzut rożny wykonywał Cabaj. Dośrodkował w pole karne. Piłkę zgrał głową Świnarski do Stromeckiego, który również głową zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 43’ Cabaj zagrał piłkę na lewej stronie boiska do Świnarskiego, który przebiegł z nią 20 metrów, podał do Kruka, a ten z uderzeniem z woleja, pokonał bramkarza Zorzy - Florczaka. Druga połowa rozpoczęła się od ataków drużyny z Sokołowa i trwała do ostatnich minut meczu.
W 47’ mocny strzał Świnarskiego trafił w poprzeczkę. Minutę później Kruk otrzymał podanie z prawej strony boiska od Jaczewskiego i strzałem technicznym umieścił piłkę w okienku bramki Zorzy. W 50’ Kamil Wyrozębski, zdecydował się na strzał z 18 metrów, piłka odbiła się od zawodnika Zorzy, zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. Kilka minut później strzał Świnarskiego uderzył w poprzeczkę. W 67’ po kolejnej akcji Podlasia prostopadłe podanie od Florczuka otrzymał Kruk, który wychodząc na czysta pozycję w polu karnym został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Florczuk, ale jego strzał przeszedł obok słupka. Do końca meczu jeszcze sytuacji bramkowych nie wykorzystali dwukrotnie Florczuk, jego strzały przeszły obok bramki, Świnarski i Śliwa był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał z pięciu metrów obronił Florczak. Zorza w drugiej połowie miała tylko jedną sytuację bramkową. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i błędzie obrony Podlasia, strzał Maliszewskiego głową obronił Matłacz.
Zasłużone zwycięstwo Podlasia, które w tym spotkaniu było lepsze w każdym elemencie gry.

Zorza Sterdyń- Podlasie Sokołów Podlaski 0:4 (0:2)
Bramki: Stromecki 37’, Kruk 43’, 48’, K.Wyrozębski 50’
Skład Zorzy: Florczak – Saczuk, Zieliński, Jenda, Domagała – Jagiełło (46 Jaszczuk), R.Maksymiak (71 Michałowski), Wilk, Zegadło – Maliszewski (78 Miszczuk), Waszczuk (85 Bisior)
Skład Podlasia: Matłacz, Sawicki, P. Maksymiak (60 Florczuk), Jajszczak (46 Skwarek), Kozak  - Stromecki, Pietrzyk (46' Jaczewski), K. Wyrozębski, Cabaj – Kruk (78 Śliwa), Świnarski
Żółte kartki: Saczuk, Domagała, Wilk, Zegadło (Zorza) – Świnarski, K.Wyrozębski (Podlasie)

W 7. kolejce Podlasie rozegra kolejne derbowe spotkanie z Jabłonianką Jabłonna Lacka. Mecz odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 16:00.

Wyniki 6. kolejki: Orzeł Łosice – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:6 (0:1); Zryw Sobolew – LKS Ostrówek 1:4 (1:3), Hutnik Huta Czechy – Tygrys Huta Mińska 0:2 (0:0), Zorza Sterdyń – Podlasie Sokołów Podlaski 0:4 (0:2), Wilga Miastków – Victoria Kałuszyn 2:1 (0:0), Jabłonianka Jabłonna Lacka – Sęp Żelechów 5:0 (2:0), MKS Małkinia – Naprzód Skórzec 1:4 (0:1), LKS Łochów – Orzeł Unin 4:0 (0:0)