29
2022
2017-02-20

Z Wilgą wygrali, z Piasecznem przegrali

W piątek i sobotę (17 i 18 lutego) piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski rozegrali dwa mecze sparingowe rozegrali piłkarze Podlasia z drużynami IV ligi mazowieckiej grupy południowej. W pierwszym spotkaniu na sztucznym boisku w Miętnem pokonali 3:2 Wilgę Garwolin.

Na początku spotkania przewagę osiągnął zespół Wilgi Garwolin, który miał 3 doskonałe okazje do zdobycia bramki, ale dobrze interweniował bramkarz Konrad Kotowski.Po okresie przewagi w 12 minucie spotkania wyniku błędu obrońców Wilgi zawodnik gości Nowotniak zdobył bramkę dającą prowadzenie piłkarzom z Sokołowa 1:0. Kilkanaście minut później, w 22” Goś podwyższył wynik na 2:0. Kontaktową bramkę dla Wilgi w 24” zdobył Kamil Zawadka. Pomimo przewagi Wilgi do przerwy 1 połowy, wynik spotkania nie uległ zmianie.Po zmianie stron, ponownie przeważała Wilga Garwolin,przy czym grała nieskutecznie. Wydawać by się mogło, że wynik spotkania nie ulegnie zmianie. W 87” prowadzenie w meczu podwyższył Nowotniak zaskakując bramkarza Wilgi strzałem z ok. 30 metrów.

Rozmiary porażki Wilgi zmniejszył Łukasz Kargol, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul w polu karnym w 88”. W tym spotkaniu w obydwu drużynach zagrało duża młodych zawodników. W pewnym momencie w Wildze na boisku przebywało 5 zawodników urodzonych w 2000 roku.

Skład Podlasia – Kotowski-Sawicki, Ł. Buczyński, Horowicz, Rozbicki-Goś, Przybyszewski, Fabisiak, Nowotniak-Adamczuk, Siedlecki. Ponadto zagrali: Szymański, Gałązka, Chadaj.

W sobotę piłkarze Podlasia zagrali kolejny mecz sparingowy na wyjeździe z KS Piaseczno. Tym razem tylko w 1 połowie nie stracili bramki utrzymując wynik 0:0. W drugiej połowie widać było zmęczenie piątkowym meczem i Piaseczno miało przewagę w grze. Od 58” meczu do 80” zdobyli kolejno 5 bramek. Sokołowianie mieli tylko jedną szansę na zdobycie bramki, której nie wykorzystał Siedlecki.

KS Piaseczno – Podlasie Sokołów Podlaski 5:0 (0:0)

Bramki: Witkowski Dominik 58”, 80”, Bybiec Maciej 63”, Bylak Paweł 74”, 85”.