29
2022
2023-02-23

XVII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki

W grupie głównej zagrało 23 zawodników, którzy grali na dystansie siedmiu rund po 15 minut. Zwyciężył szachista z Węgrowa Jakub Żurawicki, zdobywając 6 punktów bez porażki. Drugie miejsce zajął Dawid Dobosiewicz z MTSz Miński Mazowiecki z 5,5 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Woźniak z Skoczka Siedlce, a czwarty był Tadeusz Strus z STSz Sokołów Podlaski – obaj zdobyli po 5 pkt.
W turnieju dla juniorów bez kategorii szachowej (grało 10 szachistów) zwyciężył Aleksander Zwolski z Warszawy z kompletem punktów 9 (zawodnicy grali systemem każdy z każdym). Drugie miejsce zajął Antoni Rowicki ze Skoczka Siedlce, a trzecia była Weronika Jaszczuk z Repek – oboje zdobyli po 7 punktów.
Sędzią obu turniejów był Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego.
Najlepsi zawodnicy w kategoriach: open, najlepszy junior, najlepszy zawodnik z gminy Repki i najlepszy junior bez kategorii otrzymali puchary, a najlepsza trójka w obu turniejach została nagrodzona medalami i nagrodami rzeczowymi, które wręczyła zwycięzcom wójt gminy Repki Apolonia Stasiuk.