29
2022
2023-05-24

XVI Mistrzostwa Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach.

Na dystansie siedmiu rund po 15 minut na zawodnika rywalizowało 37 szachistek i szachistów. Zwyciężył Jakub Żurawicki z Węgrowa z 6,5 pkt., drugie miejsce zajął Michał Kosiorek z Łochowa z 6 punktami (obaj nie ponieśli porażki w turnieju). Trzecie miejsce zajął Tomasz Czapko z Siemiatycz z 5,5 pkt.
W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył Gabriel Wasiluk z Czeremchy przed Aleksandrą Żurawicką z Węgrowa i Mikołajem Pomarańskim z Sokołowa Podlaskiego.
W kategorii do lat 12 pierwsze miejsce zajął Tadeusz Strus z Sokołowa Podlaskiego przed Mateuszem Zgierunem z Siemiatycz i Wojciechem Stolarczykiem z Sokołowa Podlaskiego.
Sędzią turnieju był prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński.
Na zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepsi puchary i medale, które wręczyli: wicestarosta sokołowski Ryszard Domański, wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski, prezes Przedsiębiorstwa Usług Inżynieryjno-Komunalnych w Sokołowie Podlaskim Zbigniew Bocian, dyrektor Biura Senatora RP Waldemara Kraski Joanna Malinowska i dyrektor Biura Posła Marka Sawickiego Andrzej Sarna oraz dyrektor szkoły salezjańskiej ks. Stanisław Stachal.