29
2022
2021-09-14

XIV Mistrzostwa Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach

Już po raz czternasty w budynku Zespołu Szkół Salezjańskich rozegrany został turniej o mistrzostwo diecezji drohiczyńskiej w szachach.

W tegorocznych zawodach szachiści rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: dorośli, juniorzy do lat 18 i juniorzy do lat 12. W turnieju głównym zwyciężył Józef Flaziński (pełniący również funkcję sędziego głównego i organizatora turnieju) przed Anną Flazińską i Radosławem Dudkiem - wszyscy po 5,5 pkt. Reprezentują klub UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe.

W grupie juniorów do lat 12 zwyciężył Mateusz Strus 4,5 pkt. przed swym bratem Tadeuszem (4 pkt.) – obaj z Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego i Ksawerym Popowskim z SRSDiM Węgrów. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył Jakub Żurawicki z Węgrowa (5 pkt.) przed Gabrielem Stepaniukiem z Czeremchy i Pawłem Nasiłowskim z Sokołowa – obaj zdobyli po 4 pkt. Wymienieni zawodnicy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik turnieju upominek i dyplom ufundowane przez sponsorów.

Otwarcia turnieju dokonali senator Waldemar Kraska w towarzystwie Józefa Flazińskiego, prezesa Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego i księży Stanisława Stachala, dyrektora Zespołu Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim i Krzysztofa Domaraczeńki – diecezjalnego duszpasterza sportu diecezji drohiczyńskiej. Nagrody na zakończenie turnieju zawodnikom wręczyli wiceburmistrz Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski, dyrektor Biura Senatora W. Kraski Joanna Malinowska oraz ks. Domaraczeńko i Józef Flaziński.