29
2022
2019-05-29

XIII Mistrzostwa Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach

W Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim rozegrano 18 maja br. coroczne zawody o mistrzostwo diecezji drohiczyńskiej w królewskiej grze. Na dystansie siedmiu rund po 15 minut dla zawodnika rywalizowało 42 zawodników z podziałem na trzy kategorie wiekowe: seniorzy, juniorzy i juniorzy młodsi.

W turnieju seniorów zwyciężył bez porażki Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego (pełniący funkcję sędziego turnieju), zdobył 6 pkt.- pięć zwycięstw i dwa remisy. Drugie miejsce wśród seniorów zajął Janusz Dzienisiuk z Siemiatycz, a trzecie Michał Kosiorek z Łochowa. Wśród juniorów zdecydowanie zwyciężył Jakub Żurawicki z Węgrowa z dorobkiem 6 pkt. (bez porażki), drugie miejsce zajął Robert Górski z Mielnika, a trzeci był Gabriel Stepaniuk z Czeremchy. W najmłodszej kategorii wiekowej wśród 19 zawodników do lat 12 najlepiej zagrał Przemek Sekuła przed Olą Żurawicką (oboje z Węgrowa) i Mateuszem Turemką z Miedznej.

Po sportowej rywalizacji odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem senatora Waldemara Kraski, wicestarosty sokołowskiego Ryszarda Domańskiego, sekretarz miasta Sokołowa Podlaskiego Marii Truszkowskiej, przedstawicielki biura posła Marka Sawickiego Aleksandry Kraski i dyrektora Zespołu Szkół Salezjańskich ks. Dariusza Matuszyńskiego. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Na zakończenie ksiądz dyrektor zaprosił szachistów uczestniczących w zawodach na następną edycję mistrzostw diecezji za rok.