29
2022
2018-08-07

XII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora OSiR

W budynku sokołowskiej pływalni 5 sierpnia odbył się XII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim Sławomira Chadaja. W zawodach uczestniczyło
24 zawodników m.in. z Siedlec, Białegostoku, Węgrowa, Siemiatycz, Sarnak, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego i Sokołowa Podlaskiego.

Szachiści rywalizowali na dystansie siedmiu rund po 15 minut dla zawodnika. Poziom tegorocznego turnieju, zdaniem organizatorów, stał na wysokim poziomie, a partie były zacięte. Grało dużo doświadczonych zawodników oraz uzdolnieni młodzi adepci królewskiej gry, dla których turniej był ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski juniorów we Wrocławiu. Po raz pierwszy zdobywcą pucharu dyrektora został zawodnik KSz. Hetman Krynka Konrad Szczygieł, wygrywając pięć partii i dwie remisując. Drugie miejsce zajął szachista z Hajnówki Marcin Filimoniuk, który zdobył
5,5 pkt., przegrywając jedną partię i jedną remisując. Na trzecim miejscu z pięcioma punktami uplasował się najlepszy junior turnieju Jakub Żurawicki z MUKS Fides Węgrów. W kategorii juniorów do lat 18 wygrał Jakub Żurawicki przed Wojciechem Kakowskim ze Skoczka Siedlce i Wiktorem Kukawskim z Międzyrzeca Podlaskiego. W najmłodszej kategorii juniorów do lat 10 zwyciężył Krzysztof Dobosiewicz przed swoim bratem Dawidem – reprezentowali MTSz Mińsk Mazowiecki. Trzecie miejsce zajął najmłodszy uczestnik turnieju Szymon Suska z klubu Szachpol Łuków.

Wśród kobiet najlepsza okazała się jedenastoletnia Adrianna Staniewicz z MUKS Stoczek 45 Białystok. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, statuetki i nagrody pieniężne ufundowane przez sokołowski Ośrodek Sportu
i Rekreacji. Sędzią głównym turnieju był prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński, który w imieniu organizatorów wręczył nagrody zwycięzcom.