29
2022
2017-08-16

XI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora OSiR

Piotr Piwowarczyk (Szachpol Łuków) posiadający tytuł mistrza zwyciężył w kolejnym turnieju o puchar dyrektora sokołowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach brało udział 28 szachistów z trzech województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego oraz ośmioletni zawodnik z Unichees Praga (Czechy). Zawodnicy rozegrali turniej w budynku sokołowskiej pływalni i rywalizowali na dystansie siedmiu rund z czasem 15 minut na zawodnika. Zawody stały na wysokim poziomie, grało wielu zawodników uprawiających tą dyscyplinę sportu od lat, oraz dobrze zapowiadający się juniorzy z kilku ośrodków szachowych. Bez porażki wygrał zawody Piotr Piwowarczyk (prezes Lubelskiego Związku Szachowego) zdobywając 6,5 pkt, remisując tylko w ostatniej rundzie z drugim w tabeli Józefem Flazińskim (5,5 pkt) z Sokołowa Podlaskiego, pełniącego funkcję sędziego turnieju. Trzecie miejsce zajął najlepszy junior Wojciech Kakowski ze Skoczka Siedlce (5 pkt) wyprzedzając dodatkową punktacją Roberta Grochowskiego z Maratonu Łomża i Jana Ostrysza (Skoczek Siedlce). W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył Wojciech Kakowski przed Wiktorem Kukawskim  z Międzyrzeca Podlaskiego i Dorotą Nowacką z Zielonki. W kategorii juniorów młodszych najlepszy okazał się Dawid Dobosiewicz z Sosnowej (4 pkt) przed Danielem Juhaniakiem z Pragi i Szymonem Suskim z Łukowa.  Zawody odbyły się w miłej, sportowej atmosferze. Po zakończeniu zmagań przy szachownicach dyrektor OSiR-u, pan Sławomir Chadaj i pan Józef Flaziński wręczyli najlepszym zawodnikom puchary i nagrody pieniężne.