Wystawa rękodzieła ludowego

Są również inne rękodzieła. Choinka wykonana z książki przez Panią Lidię Jankowską, zielona choinka wykonana przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Podlaskim. Kolejna choinka ubrana jest w dziergane. Zdobią ją serwetki, bombki i anioły wykonane szydełkiem z białych nici. To prace dwóch twórczyń z Sokołowa Podlaskiego, Jolanty Rosłan i zaprzyjaźnionej Czytelniczki. Miło jest nam, że choinka bardzo podoba się Naszym Czytelnikom i dalej wzbogacają ją o swoje robótki rękodzielnicze.
Kolejne prace wyeksponowane w holu to rzeźby autorstwa Franciszka Teodora Pytla mieszkającego z rodziną we wsi Kolonia Dzięcioły Bliższe. Artysta ludowy od wielu lat rzeźbi w drewnie. Dba, by rzeźby były realistyczne i każda z nich była inna. Artysta tworzy dużo rzeźb o tematyce sakralnej i przyrodniczej. Rzeźbiarstwo to Jego pasja i sposób na życie. Obecnie jest artystą rozpoznawanym nie tylko w powiecie sokołowskim. Od dziesięciu lat bierze udział w plenerach rzeźbiarskich na terenie całego kraju. Często prowadzi jednodniowe warsztaty będące atrakcją dużych imprez plenerowych. Wcześniej nie były one katalogowane, obecnie artysta w swoich zasobach posiada fotografie dzieł, które miejmy nadzieję doczekają się wydania albumowego.
Jeżeli Czytelnicy Wieści chcieliby zgłębić tajniki rękodzielnictwa lub zainteresować swoje dzieci, by spróbowały własnych sił zapraszamy po pozycje książkowe:
„Dziecko rysuje, maluje, rzeźbi: jak wspomagać rozwój dzieci i młodzieży” – książka autorstwa Julii Anastazji Sienkiewicz-Wilowskiej pokazuje, w jaki sposób zainteresować dziecko sztuką, nauczyć odbioru kultury wizualnej i zachęcić je do samodzielnego tworzenia.
„Ręcznie robione” to książka Doroty Borodaj poświęcona współczesnemu rzemiosłu i rękodziełu. To nie tylko piętnaście opowieści o twórcach, ale także zbiór instrukcji, jak krok po kroku samodzielnie wykonać niezwykle funkcjonalne przedmioty. Książka jest też dowodem, że pasja twórcza może być ściśle spleciona z życiem zawodowym.
„Domowe makramy. 20 pięknych projektów z podstawowych węzłów” Susanny Uusitalo to proste instrukcje i inspirujące zdjęcia, dzięki którym każdy może stworzyć piękne i użyteczne dekoracje do domu jak np. bieżnik, poduszkę, abażur, dywan itp.
Po te i inne nowości wydawnicze, a także do obejrzenia wystaw, które może państwa zainspirują do pracy twórczej zapraszamy do Naszej Biblioteki od 8 do 18 w każdy powszedni dzień, a w soboty od 8 do 15. Zapraszamy.
Biblioteka Pedagogiczna
« wróć | komentarze [0]
Dodaj komentarz
Komentarze do tego wpisu
Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu