29
2022
2020-01-23

Wygrany sparing z Naprzodem

W ramach przygotowań do rundy rewanżowej IV ligi mazowieckiej piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Spotkanie zostało rozegrane na sztucznym boisku w Mińsku Mazowieckim w dniu 18 stycznia br. Sokołowska drużyna pokonała 2:1 zespół Naprzodu Skórzec (siedlecka klasa okręgowa).

Drużyna Podlasia zagrała w ustawieniu, w którym nie występowała wcześniej. Ponadto wystąpili trzej testowani zawodnicy, co dodatkowo utrudniało zgranie szczególnie na początku gry. Jednakże z każdą minutą gry współpraca na boisku szła coraz lepiej.
W pierwszej połowie drużyna dominowała pod względem posiadania piłki i stworzonych sytuacji w ataku pozycyjnym. Jednakże zespół naraził się na kilka kontrataków po poważnych stratach w rozegraniu. Ponadto drużyna straciła bramkę po próbie wyjścia spod pressingu wysokiego. Swoje okazje do strzelenia bramki mieli Dawid Kobus oraz Bartłomiej Czerkas.

W drugiej połowie gra się nieco wyrównała pod względem posiadania piłki, a gra zrobiła się bardziej bezpośrednia ze strony zespołu Sokołowa. Zawodnicy z wielką determinacją chcieli wywalczyć zwycięstwo i próbowali zdobyć bramkę po dośrodkowaniach, jak i strzałach z dystansu. Tak też zdobyta została pierwsza bramka dla Sokołowa. W ostatniej akcji meczu wynik na 2:1 podwyższył Karol Przybyszewski po strzale głową.

Podlasie Sokołów Podlaski – Naprzód Skórzec 2:1 (0:1)

Bramki: zawodnik testowany 75’ , Przybyszewski Karol 90’ + 2’ - Skrzypek Patryk 38’

Skład Podlasia: J. Bieliński – Goś, Panufnik, Komycz, M. Piotrowski – zawodnik testowany, Czerkas, Supleński – Kobus, Skwarek, Osial

Ponadto grali: M. Bieliński, Czerski, zawodnik testowany, Jaczewski, Fabisiak, Ł. Buczyński, Przybyszewski, zawodnik testowany, P. Piotrowski.