29
2022
2017-09-05

Wygrane dwa mecze Podlasia

W meczach czwartej i piątej kolejki rundy jesiennej Siedleckiej Klasy Okręgowej, Podlasie na wyjeździe pokonało Watrę Mrozy 2:0 i w następnej kolejce u siebie Fenixa Siennicę 1:0.
    W środę 30 sierpnia Sokołowianie na wyjeździe wygrali mecz z Watrą Mrozy. Przed spotkaniem drużyna Watry otrzymała Puchar z Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach, która z tytułu wywalczenia awansu do klasy okręgowej w poprzednim sezonie i zajęciu 3 miejsce w A Klasie Siedleckiej.
  Od początku spotkania przeważała Watra utrzymując się częściej przy piłce. Jednak ich ataki były powstrzymywane przez obrońców Podlasia w okolicach 30 metra. W tej połowie meczu strzał Głowacza obronił bramkarz Boruc, zaś wykonany niedługo minął słupek bramki. W 33’ Watra wykonywała rzut rożny. Piłkę przejął Głowacz zagrywając prostopadłe do Kobusa, którego strzał trafił do siatki bramki gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy Watra miała jeszcze szansę na wyrównanie wyniku. Jednak strzał zawodnika obronił Kowalczyk wybijając piłkę nad poprzeczkę.
   Początek drugiej połowy meczu przyniósł bramkę Sokołowianom. Pierwsza akcja z dośrodkowania Kobusa do Głowacza, który wykorzystał dobre podanie kierując piłkę w kierunku bramki. Jednak piłka odbiła się od obrońcy myląc bramkarza trafiła do siatki. Sokołowianie nadal przeważali kontrolując przebieg spotkania. Wprowadzony w drugiej połowie Domański nie wykorzystał 2 dogodnych sytuacji strzeleckich. Pod koniec meczu pod bramką Podlasia w wyniku zamieszania w polu karnym uderzenie zawodnika Watry obronił Kowalczyk. Wygrany mecz zadecydował o większym doświadczeniu zawodników Podlasia pokazując dobrą grę zespołową, która przyniosła zdobycie 3 punktów w meczu 4 kolejki.

Watra Mrozy – Podlasie Sokołów Podlaski 0:2 (0:1)

Bramki: Kobus Dawid 33’, Głowacz Przemysław 47’
Skład Podlasia:
Kowalczyk – Pasek, Horowicz, Ł. Buczyński, Sawicki (89’ Gdula) - Klimczuk, Przybyszewski,
P. Buczyński (87’ Kowalik), Kobus (77’ M. Nowotniak), Steć (56’ Domański) - Głowacz
Żółte kartki: Lachowski, Bieniak (Watra) - Ł. Buczyński, Pacek (Podlasie)

Do meczu z Fenixem piłkarze Podlasia przystąpili z nowym bramkarzem Piotrem Antoszczukiem - wychowankiem siedleckiej Pogoni, który został wypożyczony do końca tego roku i ostatnio występował w drużynie III ligowej Podlasia Biała Podlaska. Pierwsza akcja meczu już mogła przynieść bramkę drużynie Sokołowa. Efektowny strzał przewrotką Ł. Buczyńskiego z pola karnego obronił bramkarz Fenixa Jastrzębski. Z rzutu wolnego 2 minuty później niecelny strzał Rawskiego z Fenixa przeszedł nad poprzeczką bramki Podlasia. Sytuacji strzeleckich nie wykorzystali Sokołowianie: Klimczuk nie trafił do bramki natomiast uderzenie Kobusa z dystansu został obroniony przez bramkarza. Odpowiedzią był silny strzał Okrzei z lewej strony boiska obroniony przez Antoszczuka. W wyniku zderzenia dwóch zawodników gości Markowski zmuszony był opuścić boisko, co osłabiło drużynę Fenixa. Do końca pierwszej połowy obydwie drużyny nieskutecznie próbowały strzelić bramki.
    W drugiej połowie Fenix stworzył 2 sytuacje bramkowe. Jednak strzał Szczęsnego obronił Antoszczuk, w drugiej uderzenie Pawlaka było niecelne. W kolejnych minutach strzał Horowicza na bramkę gości okazał się niecelnym. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał Kobus w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Bramka padła dopiero w 72”. Z lewej strony boiska strzał Kobusa i bramkarz wypuścił piłkę do której dobiegł Głowacz, umieszczając ja w siatce. W dalszych minutach Fenix próbował wyrównać jeszcze wynik, ale bez efektu. Na podwyższenie wyniku meczu miał okazję Kobus, której nie wykorzystał w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Jego strzał z 10 metrów był niecelny. Wynik meczu nie uległ zmianie pomimo doliczenia przez sędziego 3 minut gry. Strzał Piętki nie trafił do bramki Podlasia. Między tymi drużynami był to 4 mecz rozegrany w Sokołowie w klasie okręgowej w którym po raz 4 wygrali Sokołowianie.

Podlasie Sokołów Podlaski – Fenix Siennica 1: 0 (0:0)

Bramka: Głowacz Przemysław 72’
Antoszczuk – Pasek, Ł. Buczyński, Supeł, Sawicki (46’ Zegadło), Kobus (89’ Flażyński),