29
2022
2018-05-09

Wygrana z Victorią w Miedznej

Podlasie wygrało dwunasty mecz w rozgrywkach piłki nożnej siedleckiej ligi okręgowej, a szósty w rundzie wiosennej, pokonując drużynę Victorii Kałuszyn 7: 2 na boisku w Miedznej. W spotkaniu rozegranym w sobotę 28 kwietnia dominowała drużyna Podlasia.

Po 15 minutach gry prowadziła już 3: 0 - po bramkach Marcina Siedleckiego i dwóch Przemysława Głowacza. Strzelec dwóch bramek podwyższył wynik spotkania w 25 min. na 4: 0. Mecz w zasadzie zakończył się, w 30 min., gdy Głowacz strzelił swoją czwartą bramkę dającą prowadzenie 5: 0. Jedyny gol dla Victorii w pierwszej połowie padł po indywidualnym rajdzie 16-letniego Patryka Sokołowskiego, który minął trzech atakujących obrońców i strzelił. Bramkarz Antoszczuk obronił, ale Patryk dobił piłkę do siatki. Od początku do końca Podlasie miało olbrzymią przewagę, a 16-letni zawodnicy Victorii Krystian Kopeć, Patryk Sokołowski czy Karol Michalik mogli jedynie oglądać i podziwiać akcje zespołu z Sokołowa.

W II połowie Podlasie nie forsowało tempa, czego efektem były tylko 2 gole zdobyte przez Piotra Domańskiego i Dawida Kobusa. W 75 min. spotkania po wrzutce w pole karne przez golkipera Victorii Jacka Kozaczyńskiego, błąd popełnił blok obronny Podlasia oraz Antoszczuk, a piłkę umieścił w bramce głowa Michał Karpiarz. Do końca spotkania nie padły bramki i mecz zakończył się wynikiem 7: 2 dla drużyny Podlasia, która była lepsza od przeciwnika w każdym elemencie gry.

Podlasie Sokołów Podlaski – Victoria Kałuszyn 7: 2 (5: 1)

Bramki: Marcin Siedlecki 10 min., Przemysław Głowacz 14 min., 15 min., 25 min., 30 min., Piotr Domański 65 min., Dawid Kobus 67 min. - Patryk Sokołowski 31 min., Michał Karpiarz 75 min..

Skład Podlasia: Antoszczuk – Goś, Przybyszewski (50 min. Klimczuk), Komycz, Ł. Buczyński (75 min. Hajdas) - Kobus (68 min. M. Nowotniak), P. Buczyński (55 min. Domański), Horowicz, Fabisiak, Siedlecki (81 min. Steć) – Głowacz

Żółta kartka: Hajdas (Podlasie)