29
2022
2018-02-27

Wygrana z czwartoligowcem

W trzecim meczu sparingowym piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski pokonali MKS Mielnik 4:0.

Spotkanie z MKS Mielnik (zespół czwartej ligi podlaskiej, zajmuje 12 miejsce w tabeli po rundzie jesiennej) rozegrano 25 lutego (niedziela) na boisku klubu sportowego Olimpia w Zembrowie. Mecz trwał dwa razy po 40 minut. Od początku spotkania Podlasie kontrolowało przebieg gry. Pierwsza bramka padła po błędzie obrońcy drużyny z Mielnika, który w polu karnym zbyt lekko próbował podać piłkę do bramkarza. Piłkę przejął Siedlecki, okiwał bramkarza i strzelił do pustej bramki. Piłkarze z Sokołowa czały czas byli przy piłce, a przeciwnicy tylko zagrażali ze stałych fragmentów gry. Podopieczni Rafała Marcyniuka w pierwszej połowie stworzyli jeszcze cztery sytuacje strzeleckie, z których wykorzystali tylko jedną. Ponownie Marcin Siedlecki pokonał bramkarza MKS-u po podaniu Jakuba Nowotniaka. W drugiej połowie przez pierwsze 15 minut drużyna z Mielnika przeważała, była częściej w posiadaniu piłki. Stworzyła jedną groźną akcję, ale po strzale napastnika bramkarz Szymański wybił piłkę na rzut rożny. Po rzucie rożnym MKS Podlasie wyszło z kontrą i zdobyło bramkę na 3: 0 po uderzeniu Michała Adamczuka. W ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu Chrzanowskiego w pole karne Gałązka umieścił piłkę w bramce przeciwnika, a sędzia zakończył spotkanie.
Kolejne mecze sparingowe Podlasie ma w planach rozegrać z A-klasową Kosovią Kosów Lacki.

Podlasie Sokołów Podlaski – MKS Mielnik 4:0 (2:0)
Bramki: Siedlecki Marcin (2), Adamczuk Mateusz, Gałązka Michał.
Skład Podlasia: Kotowski – Goś, Przybyszewski, Komycz, Ł. Buczyński – Chrzanowski, Horowicz, Fabisiak, Jurczak, J. Nowotniak – Siedlecki. Ponadto grali Szymański, Gałązka, Adamczuk, Chadaj.