29
2022
2018-08-21

Wygrana Podlasia na rozpoczęcie rozgrywek

W niedzielę 12 sierpnia, w pierwszej kolejce rozgrywek siedleckiej klasy okręgowej sezonu 2018/2019 piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski wygrali na wyjeździe 2:1 z Kolektywem Oleśnica. Bramki zdobyli Przemysław Głowacz i Dawid Kobus.

Na mecz z Kolektywem zespół Podlasia pojechał w osłabionym składzie. Trener Rafał Marcyniuk nie mógł z różnych przyczyn skorzystać z kilku podstawowych zawodników, a tuż przed meczem kontuzji łokcia doznał bramkarz Piotr Antoszczuk. Od początku meczu drużyna gości przeważała w spotkaniu, częściej utrzymywała się przy piłce i oddawała strzały na bramkę przeciwnika. Jednak dobrze bronił bramkarz drużyny z Oleśnicy Wojciech Jajszczak i do 25 min wynik spotkania był bezbramkowy. Niespodziewanie gospodarze przeprowadzili kontrę i w polu karnym Podlasia sfaulowany został Denis Kot. Sędzia podyktował rzut karny, wykorzystany przez Kamila Stanisławowskiego, grającego trenera i kapitana drużyny. Kilka minut później ponownie gospodarze mogli podwyższyć wynik spotkania po akcji zespołowej prawą stroną boiska. Strzał Pilicha przeszedł minimalnie koło słupka bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy meczu zawodnik Kolektywu Dzięcioł na połowie boiska stracił piłkę. Przejęli ją piłkarze Podlasia. Kobus zagrał prostopadłą piłkę do Siedleckiego. Jego strzał obronił Jajszczak. Jednak skuteczna okazała się dobitka Głowacza i do przerwy wynik był 1:1.

W drugiej połowie podobnie sokołowianie przeważali w grze, przeciwnik cofnął się i bronił remisowego wyniku. Mimo wielokrotnych ataków na bramkę Kolektywu, wynik meczu zmienił się w doliczonym czasie gry. Akcję lewą stroną boiska przeprowadził Paweł Buczyński, zagrywając piłkę do niepilnowanego Kobusa. Ten celnym strzałem na bramkę przeciwnika ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Podlasia. Cieszy pierwsze zwycięstwo i trzy punkty w tym sezonie.

Kolektyw Oleśnica – Podlasie Sokołów Podlaski 1:2 (1:1)

Bramki: Kamil Stanisławowski 25 min ( karny) - Przemysław Głowacz 45 min, Dawid Kobus 90 min +3 min

Skład Podlasia: Szymański – Horowicz, Fabisiak, Klimczuk – Kobus, Supleński (78 min Steć), Siedlecki, Ł. Buczyński (62 min Osial) - Domański, Głowacz, P. Buczyński

Żółte kartki: Karasiński, Dzięcioł (Kolektyw) - Domański, P. Buczyński (Podlasie).