29
2022
2018-03-07

Wygrana koszykarek na zakończenie rundy

W ostatnim meczu rundy zasadniczej koszykarki Miejsko-Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów S.A. Sokołów Podlaski pokonały u siebie w 22. kolejce rozgrywek MON-POL Płock 62:56.

Od początku spotkania sokołowskie koszykarki przejęły inicjatywę w meczu, prowadziły przez 3 kwarty. Grały konsekwentnie, konstruowały akcje. Już na początku prowadziły 12: 2 i kontrolowały przebieg spotkania. Do przerwy prowadziły 29: 21. Po przerwie przeciwniczki próbowały odrabiać straty, ale zawodniczki Sokołowa nie pozwoliły odebrać sobie przewagi. Dobra gra pod koszem, odbieranie przeciwniczkom piłki doprowadziły do utrzymania przewagi w meczu, mimo wygranej w trzeciej kwarcie 20: 17 koszykarek z Płocka.

W meczu bardzo wyróżniały się w drużynie Sokołowa Martyna Stasiuk i Ewelina Jackowska. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Tylko trzema punktami podopieczne trenera Karola Krakowskiego prowadziły cztery minuty i 40 sekund przed końcem meczu 53: 50, jednak zmiany w składzie drużyny i dwukrotnie wzięty czas przez szkoleniowca drużyny z Sokołowa przyniosły skutek. Koszykarki drużyny gospodarzy lepiej rozegrały końcówkę, dobrze broniły i nie pozwoliły przeciwniczkom rozwinąć akcję. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Martyna Stasiuk, otrzymując nagrodę rzeczową od Prezesa klubu MPKK Zbigniewa Kowalczyka. Wygrały mecz i zrewanżowały się za porażkę w pierwszej rundzie w Płocku jednym punktem 60: 59. Odniosły dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach i tyle samo meczów przegrały, zajęły siódme miejsce w tabeli i w spotkaniach play off zmierzą się z drugą drużyną w grupie - Liderem Pruszków. Mecze rozegrane zostaną do dwóch zwycięstw, pierwsze zaplanowane jest w Pruszkowie, rewanż w Sokołowie Podlaskim.

MPKK Sokołów S.A. 62:56 MON-POL Płock (14:10; 15:11; 17:20; 16:15)

Punkty MPKK Sokołów S.A.: Stasiuk M. 22, Jackowska E. 19, Winnicka I. 10, Ostrowska A. 5, Zieniewska K. 4, Chaliburda A. 2.