29
2022
2018-11-28

Wygrały ze Szkołą Gortata

Koszykarki Miejsko-Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów SA w siódmej kolejce rozgrywek II ligi koszykówki kobiet na własnym parkiecie pokonały Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Gortata wynikiem 80:53. Jest to piąty wygrany mecz sokołowskiej drużyny w lidze.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Gortata Łódź  80:53 (kwarty 20:15, 11:10, 23:15, 26:13).

Od początku spotkania przewagę zdobyły sokołowianki. Pierwsze punkty wywalczyła Klaudia Mężyńska. W pierwszej kwarcie gospodynie nie grały zgodnie z założeniami trenera Rafała Haponika. Wykorzystały to zawodniczki z Łodzi i pod koniec tej kwarty nasze koszykarki prowadziły różnicą tylko 17:15. Dopiero rzut Wiktorii Jastrzębskiej za 3 pkt. dał wygraną kwarty.

Druga kwarta rozpoczęła się od przewagi koszykarek UKS, które odrabiały straty, natomiast zawodniczki z Sokołowa wykazywały małą skuteczność pod koszem. Kwarta zakończyła się wygraną gospodyń 1 pkt.

Od początku trzeciej kwarty sokołowianki zaczęły przeważać, zwiększając przewagę i zdobywając punkty z rzutów za 3. Przeciwniczki oddały pole walki, przegrywając tę kwartę 8 pkt. Czwarta kwarta przebiegała już pod kontrolą koszykarek MPKK, które powiększały przewagę, kończąc mecz wygraną różnicą 27 pkt. Po 7 kolejkach koszykarki MPKK zajmują w tabeli 4 miejsce, mając tyle samo punktów co 2 drużyna (SKS 12 Warszawa) i 3 (UKS 4 Ursus), ustępując różnicą zdobytych ilości koszy. W 8. kolejce MPKK podejmą zespół UKS Basket SMS z Aleksandrowa Łódzkiego 29 listopada (czwartek) o godzinie 16.