29
2022
2018-03-07

Wygrali z Kosovią

Piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski w ramach przygotowań do rozgrywek rundy wiosennej siedleckiej klasy okręgowej rozegrali 4 mecz sparingowy. Na sztucznym boisku w Zambrowie pokonali 3:1 Kosovię Kosów Lacki.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Dla Kosovii był to pierwszy mecz sparingowy w fazie przygotowań przed rozgrywkami siedleckiej A klasy. Gra toczyła się w środku pola. Sokołowianie starali się utrzymać dłużej przy piłce, jednak przeciwnik stworzył dwie groźne sytuacje strzeleckie. Przy pierwszej strzał piłkarza Kosovii zablokował obrońca, przy drugiej bramkarz Kotowski wybił piłkę na rzut rożny. Podlasie zdobyło bramkę pod koniec I połowy - przeciwnik stracił piłkę na 30 m, szybka akcja piłkarzy drużyny z Sokołowa, piłkę otrzymał Kamil Jurczak i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. W II połowie Podlasie zaczęło przeważać. Po podaniu P. Buczyńskiego do Siedleckiego, Marcin strzałem z 25 metrów zdobył drugą bramkę dla Podlasia. W dalszej części meczu pomocnik drużyny Sokołowa popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki. Przejęli ją rywale, prostopadłe podanie otrzymał Mateusz Zalewski i pokonał w polu karnym Kotowskiego. Mimo, że w II połowie meczu trener drużyny Podlasia Rafał Marcyniuk przeprowadził osiem zmian, sokołowianie dalej przeważali i zdobyli jeszcze jedną bramkę. Po zagraniu Siedleckiego w pole karne do Laskowskiego, ten oddał strzał na bramkę, obrońca wybił piłkę, ale dobitka piłkarza z Sokołowa była skuteczna.

Po wygraniu meczu sparingowego z MKS Mielnik, jest to druga wygrana w czwartym sparingu drużyny z Sokołowa. Kolejny mecz przewidziany jest z Pogonią II Siedlce.

Podlasie Sokołów Podlaski – Kosovia Kosów Lacki 3:1 (1: 0)
Bramki: Jurczak Kamil, Siedlecki Marcin, Laskowski Patryk – Zalewski Mateusz

Skład Podlasia: Kotowski – M. Nowotniak, Przybyszewki, Komycz, Ł. Buczyński – Jurczak, Horowicz, Fabisiak, Siedlecki, P. Buczyński – Adamczuk. Ponadto grali: Szymański, Chadaj, Ł. Parzonka, Rozbicki, Laskowski, Hajdas, Arcikiewicz, Gałązka.