29
2022
2013-08-23

Wygrali z beniaminkiem

W drugiej kolejce rozgrywek siedleckiej okręgówki, Podlasie wygrało u siebie z beniaminkiem Wektrą Zbuczyn 3:0 (1:0.

Mecz odbył się w Sokołowie, ponieważ z budową nowego boiska Wektry Zbuczyn nie zdążono na czas. W rundzie rewanżowej spotkanie zostanie rozegrane na nowej płycie boiska Wektry.
Goście w pierwszych piętnastu minutach spotkania mieli optyczną przewagę.
W 16 ‘ podanie Horowicza do Omieciucha nie przyniosło zamierzonego efektu, ponieważ bramkarz Krasuski obronił strzał napastnika Podlasia. W 23’ prostopadłe podanie w polu karnym otrzymał Paczuski, który z półobrotu oddał strzał, ale obronił Kotowski. Dopiero w 28’ indywidualna akcja Siedleckiego dała efekt. Piłkarz strzałem z dystansu doprowadził wynik spotkania na 1:0. Kilka minut później Podlasie miało kolejną szansę zdobycia bramki: Horowicz otrzymał podanie od Nowotniaka, ale strzał trafił w słupek bramki. Pod koniec pierwszej połowy strzał Paczuskiego z rzutu wolnego przeszedł nad poprzeczką.
Sokołowianie drugą połowę zaczęli od ataku na bramkę przeciwnika. W 49’ Omieciuch został sfaulowany przez Piekutowskiego na 20 metrze. Sędzia podyktował rzut wolny, który wykonywał sam poszkodowany. Bezpośrednim strzałem ponad murem zawodników ze Zbuczyna umieścił piłkę w „okienku” bramki. Około 60’ dwie sytuacje stworzyła Wektra. Strzał Jasińskiego z dystansu obronił bramkarz gospodarzy. Następnie Marczak, mijając dwóch zawodników Podlasia, w indywidualnej akcji wszedł w pole karne, jednak obrońca wybił mu piłkę.
W 64’ Nowotniak podał piłkę do Omieciucha, ten oddał strzał na bramkę, Krasuski wybił piłkę, doszedł do niej Siedlecki i strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce Wektry. W odpowiedzi goście stworzyli zespołową akcję, po której strzał  Jasińskiego z dystansu przeszedł obok bramki. Zawodnik Sokołowa Ambroziak w 84’ również nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Pod koniec spotkania zawodnicy Wektry starali się zdobyć honorową bramkę. Jednak strzał Marczaka przeszedł obok słupka Podlasia.
Cieszy, że młody zespół Podlasia zwyciężył po raz pierwszy w rundzie wiosennej. Liczymy na następne korzystne wyniki w spotkaniach.
W trzeciej kolejce w niedzielę 25 sierpnia o g. 17.00 Podlasie podejmie u siebie lidera rozgrywek Tygrysa Huta Mińska.