29
2022
2017-06-23

Wygrali na koniec sezonu

W meczu z Ostrovią Ostrów Mazowiecka Podlasie Sokołów Podlaski wygrało 4:2. Był to mecz ostatniej kolejki rozgrywek IV Ligi Mazowieckiej Grupy Północnej sezonu 2016/17. Z dziewięciu spotkań rozegranych na własnym boisku w rundzie wiosennej, była to pierwsza wygrana piłkarzy z Sokołowa.
    Przystępując do meczu obie drużyny pogodziły się ze spadkiem do klasy okręgowej – Podlasie po 1 sezonie gry w IV lidze natomiast Ostrovia po 6. Stawką tego spotkania była rywalizacja o 17 miejsce w tabeli rozgrywek.
   Gra od początku spotkania przyniosła prowadzenie drużynie gospodarzy. W 7’ rzut wolny wykonywał Charmuszka oddając strzał w mur zawodników Ostrovi. W polu karnym faulowano Grochowskiego przez Korzeba. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Marcin Siedlecki (najlepszy strzelec drużyny Podlasia w tym sezonie). Po utracie bramki Ostrovia przeprowadziła szybką akcję, jednak po niej strzał na bramkę był niecelny. Odpowiedź Sokołowian – niecelny strzał Gosia na bramkę. Ciekawą akcję przeprowadzili przeciwnicy. Wilczewski zagrał piłkę w tempo do Dzwonkowskiego, który w polu karnym minął Kotowskiego. Przed bramką znalazł się Horowicz, ale groźny strzał trafił w poprzeczkę. 3’ minuty później Wilczewski nie wykorzystał podania od Lipskiego i jego strzał w polu karnym obronił Kotowski. W tej części meczu Ostrovia zdobyła wyrównującą bramkę po zagraniu Lipskiego w pole karne do Dobosza, którego strzałem w krótki róg bramki umieścił piłkę w siatce. Odpowiedzią Sokołowian był strzał z dystansu Grochowskiego obroniony przez bramkarza Romanika. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał Charmuszka i kolejnej Siedlecki z podania Bugi. Strzał jego minął słupek. Po rozegraniu rzutu rożnego przez Podlasie Ostrovia przejęła piłkę. Prostopadłe podanie od Wilczewskiego otrzymał Dzwonkowski wyprzedzając obrońcę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Piłkarze Podlasia schodząc do szatni przegrywali 1:2.
    W pierwszych 8 minutach tej połowy Sokołowianie zdobyli 3 bramki. Klimczuk zagrał do Siedleckiego i z pala karnego oddał strzał na bramkę, którą wybił bramkarz. Ale dobitka Charmuszki była skuteczna. Kilka minut później Buga przelobował bramkarza Ostrovi umieszczając piłkę w bramce. Następnie po wymianie podań między zawodnikami z Sokołowa Charmuszka zdobył bramkę. Była to 2 jego bramka w tym meczu i jednocześnie ustawienie wyniku spotkania. Przeciwnicy do końca meczu grali osłabieni o 1 zawodnika. Kapitan drużyny Wilczewski sfaulował Klimczuka i sędzia upomniał go czerwoną kartką. Dogodnych sytuacji bramkowych nie wykorzystali Buga, Grochowski i Goś. Pod koniec meczu strzał Lipskiego z Ostrovi przeszedł nad poprzeczką bramki Podlasia.
    Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna zrównała się punktami z zespołem Ostrovi oraz korzystnemu bilansowi bezpośrednich spotkań zajęła 17 miejsce w tabeli rozgrywek. Pierwsze miejsce w grupie zajęła Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która będzie walczyła o awans do III ligi w meczach barażowych ze zwycięzcą IV ligi grupy południowej Victorią Sulejówek. Oprócz Podlasia i Ostrovi z IV ligi grupy północnej do klas okręgowych również spadli:
Hutnik Warszawa, Unia Warszawa, Czarni Węgrów, Delta Słupno, Tęcza Łyse. W rozgrywkach zespół Podlasia odniósł 9 zwycięstw, 4 remisy i przegrał 25 spotkań. Po roku gry w IV lidze nasza drużyna spadła do Siedleckiej Klasy Okręgowej, w której występowała w 4 poprzednich sezonach.
Podlasie Sokołów Podlaski – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 4:2 (1:2)
Bramki: Siedlecki Marcin 8’ (karny ), Charmuszka Mark 46’, 54’, Buga Sylwester 52’ - Dobosz Adam 22’, Dzwonkowski Dominik 42’.