Wieści z Pedagogicznej - Wspomnień czar
Dlatego też w tym tygodniu proponujemy biografie znanych kobiet: „Szymborska. Znaki szczególne” autorstwa Joanny Gromek-ILLg, to intymny portret noblistki. Sama o sobie mówiła: „Czasami jestem podobna do siebie, a czasami nie”. Nie dało się jej zaszufladkować. Jaka była naprawdę Wisława Szymborska? – koniecznie musicie przeczytać.
„Osiecka. Tego o mnie nie wiecie” Beaty Biały to po raz pierwszy publikowane rozmowy bliskich przyjaciół i znajomych Agnieszki Osieckiej, m.in. Olgi Lipińskiej, Hanny Bakuły, Maryli Rodowicz, Magdy Umer, Krystyna Jandy z których wyłania się niezwykły obraz jej nietuzinkowej osobowości. Każda opowieść tworzy osobisty portret genialnej przyjaciółki, jaką była dla nich Agnieszka Osiecka.
„Dymna” to książka Elżbiety Baniewicz, która pozwala poznać życie prywatne i karierę aktorki, a także założenia Fundacji „Mimo Wszystko”. Niezwykła droga kariery, wykreowane wielkie postacie teatru i filmu, które ją kształtowały. Dramatyczne życie
i umiejętne dążenie do odnalezienia harmonii i sensu w służeniu innym – to opowieść o Annie Dymnej.
Publikacja „Polki. Władczynie Europy” Iwony Kienzler poświęcona jest Polkom, którym dane było odcisnąć trwały ślad w historii państw, do których zawitały jako żony władców, bądź tym, które wybiły się na samodzielność, córkami władców poza Maryną Mniszchówną, Julią Hauke i Matyldą, królową Belgów. Ich losy nie zawsze miały szczęśliwe zakończenie, szczegóły na kartkach tej książki.
No i pogadali. "Szkło Kontaktowe", gdy gasną kamery, to książka dla czytelników, którzy dowiedzą się więcej o swoich ulubieńcach i zajrzą za kulisy programu „Szkło Kontaktowe” do których gości zaprasza Tomasz Jachimek. Te nieoficjalne rozmowy stają się próbą uchwycenia polskiego charakteru narodowego, naszych przywar i zalet, a obserwacje przenikliwych komentatorów składają się na osobliwy obraz współczesnej Polski. Na łamach tej książki goszczą m.in. Katarzyna Kasia, Katarzyna Kwiatkowska i Dominika Sekielska.
Biblioteka Pedagogiczna
« wróć | komentarze [0]
Dodaj komentarz
Komentarze do tego wpisu
Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu