29
2022
2017-09-05

Wieniec z Liszek najpiękniejszy


   Tegoroczne Dożynki Gminy Repki odbyły się 3 września w Wyrozębach-Podawcach. Pogoda nie była łaskawa dla organizatorów, lecz nie przeszkodziło to przybyłym gościom we wspólnych obchodach Gminnego Święta Plonów.
 
   Impreza powstała przy współpracy Wójt Gminy Repki oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach. W przedsięwzięcie włączyli się również Parafia Rzymskokatolicka w Wyrozębach, Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrozębach, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Repkowskiej i Ochotnicza Straż Pożarna w Wyrozębach. Gośćmi specjalnymi byli Poseł na Sejm RP Marek Sawicki, Kierownik KRUS Tomasz Andrzejczuk, radni Powiatu Sokołowskiego Teresa Olszewska i Bogdan Czarnocki oraz wójtowie okolicznych gmin.
Uroczystości rozpoczęła dziękczynna msza święta odprawiona w kościele pw. Świętej Trójcy w Wyrozębach. Następnie barwny korowód przemaszerował na plac przy budynku OSP w Wyrozębach-Podawcach. Przed sceną ustawiono aż piętnaście wieńców dożynkowych. Jak twierdzi Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz jest to prawdziwy rekord. Wszystkie wieńce prezentowały się niezwykle okazale i wzbudziły zachwyt wśród przybyłych gości.
   Obrzędy dożynkowe rozpoczęły się przekazaniem gospodarzowi chleba z tegorocznych plonów. Starostowie dożynek Małgorzata Czarnocka i Adam Komar złożyli go na ręce Wójt Krystyny Mikołajczuk-Bohowicz i Przewodniczącego Rady Gminy Adama Czarneckiego. W przekazaniu plonów uczestniczył również poseł Marek Sawicki. Dożynkowy chleb został podzielony wśród przybyłych gości, a wszystko odbyło się w oprawie Zespołu Pieśni i Tańca „Pasieka” z Platerowa. Odczytane zostały także listy od senatora RP Waldemara Kraski oraz prezesa KRUS Adama Sekścińskiego.
   Po tradycyjnych obrzędach na scenie pojawiła się „Kapela Wuja Krzycha”, a następnie kabaret „Zgrywus”, który przybył na imprezę aż z Łodzi. Artyści zostali bardzo ciepło przyjęci przez zgromadzoną publiczność.
Podczas trwania imprezy młodzi piłkarze rywalizowali w Dożynkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Posła Marka Sawickiego. Z pośród siedmiu zgłoszonych drużyn najlepsi okazali się piłkarze Strzelca Chodów. Drugie miejsce zajął zespół BG Sokołów Podlaski, a trzecie drużyna z Dąbrowy. Wyróżnieni zostali dodatkowo juniorzy z Wyroząb. Podczas Turnieju wyłoniono także króla strzelców, którym okazał się członek Strzelca Chodów - Tomasz Kowalczyk.
   Uhonorowano także zwycięzców IV Mistrzostw Gminy Repki w Tenisie Ziemnym. Pierwsze miejsce w rywalizacji mężczyzn do lat 17 zajął Marcin Adamczuk, drugie - Szymon Jacenciuk, a trzecie - Dominik Borychowski. Zwycięzcą zmagań mężczyzn powyżej 17 lat został Norbert Benedykciuk. Drugie miejsce należało do Dariusza Gawrońskiego. Na trzecim miejscu uplasował się Adrian Waszczuk.
Oprócz konkursów sportowych, na przybyłych gości czekały także inne konkursy. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Sokołowie Podlaskim zorganizowała konkurs „Pracuj Bezpiecznie”, który polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w rolnictwie. Kierownik KRUS Tomasz Andrzejczuk odczytał nazwiska zwycięzców i wręczył cenne nagrody. Pierwsze miejsce zajął Piotr Nasiłowski z Wyroząb-Podawców, drugie - Waldemar Podniesiński z Wierzbic Górnych, a trzecie miejsce należało do Elżbiety Komar ze Szkopów. 
   O godzinie 15:00 nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu „Na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. Zgłoszono 15 prac pochodzących z miejscowości: Borychów, Gałki, Liszki, Ostrówek, Repki, Rudniki, Sawice-Dwór, Sawice-Wieś, Sawice-Bronisze, Skrzeszew, Skwierczyn-Wieś, Skwierczyn-Dwór, Wyrozęby-Podawce, Wyrozęby-Konaty i Kobylany-Skorupki. Komisja w składzie: Marianna Kobylińska, Ewa Mitowska i Renata Sawicka ogłosiły wyniki. W tym roku za najpiękniejszy uznano wieniec z miejscowości Liszki. Drugie miejsce należało do Kanabrodu, a trzecie do Rudnik. Szczególne wyróżnienie przyznano wieńcowi ze Skwierczyna-Dworu. 
   Kolejnym punktem Dożynek były występy dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach. Jako pierwszy wystąpił Piotr Chormański, który zagrał na akordeonie. Następnie zaprezentowała się grupa teatralna „Niezłe Ziółka” oraz formacja taneczna pod kierownictwem Kamila Brewczuka. Na scenie pojawili się także młodzi piosenkarze wykonujący utwory zarówno solo jak i w duetach.
Po zakończonych występach, przyszedł czas na koncerty. Publiczność licznie zgromadzoną pod sceną rozgrzała grupa „Freestyle”, a gwiazdą wieczoru był zespół „Extasy”. Ostatnim punktem imprezy była dyskoteka prowadzona przez „Power Bond”. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych a zakończył ją pokaz sztucznych ogni. 
   Coroczne Gminne Święto Plonów jest nie tylko możliwością podziękowania za dorodne żniwa, ale także pretekstem do wspólnej zabawy. Chociaż pogoda na początku imprezy nie sprzyjała, warto było poczekać. Gorąca atmosfera, zarówno na scenie jak i wśród publiczności sprawiła, że opady deszczu ustały i można było bawić się bez parasoli.







 
Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe