29
2022
2014-12-02

Widowiskowa Kosovia, Jabłonianka zgodnie z planem

Grad goli obejrzeli kibice w Kosowie Lackim w ostatnim meczu rundy jesiennej pomiędzy gospodarzami a Jastrzębiem Żeliszew.

Obfitujący w stały zwrot akcji mecz zakończył się wynikiem 5:5. Podopieczni Tomasza Wojtczuka mogą ten wynik uznać za korzystny, bowiem do przerwy przegrywali 2:4. Remis nie pozwolił awansować w tabeli i ostatecznie Kosovia zajmuje po pierwszej części rozgrywek wysokie siódme miejsce z dorobkiem 19 punktów. Inny przedstawiciel tej klasy rozgrywkowej – Zorza Sterdyń już wcześniej zakończyła ligowe zmagania. W rozegranej awansem XVI kolejce siedleckiej ligi okręgowej zawodnicy z Jabłonny zgodnie z oczekiwaniami pokonali na własnym boisku Wektrę Zbuczyn. Dzięki temu zwycięstwu Jabłonianka przed przerwą zimową plasuje się na szóstym miejscu w tabeli.
Kosovia Kosów Lacki – Jastrząb Żeliszew 5:5 (2:4). Bramki dla Kosovii: Marcin Wojtczuk 60’, 84’, Artur Zegadło 3’, Jakub Okowańczuk 24’ Kamil Leonik 70’ (k). Skład Kosovii: Paweł Wyszomierski (46’ Kamil Ajdys) – Artur Kurełek, Kamil Leonik, Mateusz Puzan (60’ Tomasz Wojtczuk), Bartosz Mróz – Krzysztof Żochowski, Mateusz Zalewski, Artur Zegadło, Jakub Okowańczuk – Marcin Wojtczuk, Michał Saczuk (85’ Mateusz Laskowski).
Jabłonianka Jabłonna Lacka – Wektra Zbuczyn 3:0. Bramki: samóbójcza 2’, Mateusz Zawadzki 53’, Piotr Krysiński 85’. Skład Jabłonianki: Piotr Graw – Maciej Ołtarzeewski, Maciej Michalczuk, Dariusz Milik, Piotr Domagała, Nikodem Zdunek (85’ Szymon Kołos), Mateusz Zawadzki, Przemysław Trochimiuk, Rafał Świnarski (65’ Wojciech Grądzki) – Piotr Krysiński, Grzegorz Przesmycki.