29
2022
2014-10-09

Ważne zwycięstwo w Uninie

W IX kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na wyjeździe Orzeł Unin 4:2(0:1). Dwie bramki dla sokołowskiego zespołu zdobył Marcin Siedlecki, po jednym golu dołożyli Bartłomiej Czerkas oraz Mateusz Omieciuch.

Niespodziewany początek
Mimo, że przedsezonowe ambicje zawodników z Unina sięgały co najmniej piątego miejsca w lidze, to Podlasie przed meczem było stawiane w roli faworyta. Jednak podopieczni Michała Rybaka bardzo słabo rozpoczęli spotkanie, co skrzętnie próbowali wykorzystać gospodarze. Przewaga w grze pozycyjnej oraz dojrzałość piłkarski była po stronie przyjezdnych, natomiast to Orzeł stwarzał groźniejsze akcje opierając się głównie na długich podaniach. Jedna z takich sytuacji zakończyła się zdobyciem bramki. Niezdecydowanie sokołowskich obrońców, przejmując bezpańską piłkę wykorzystał jeden z rywali. Będąc tuż przed linią końcową, wycofał futbolówkę do nadbiegającego partnera a ten nie miał problemów z pokonaniem Konrada Kotowskiego. Strata gola nie wpłynęła zbyt ożywczo na piłkarzy z Sokołowa. Nadal to oni mieli przewagę jednak nie potrafili się przebić przez dobrze ustawioną defensywę gospodarzy. Obrońcy beniaminka okręgówki popełnili w pierwszej połowie jedyny błąd tuż przed przerwą. Wtedy to Patryk Wyrozębski sprytnie ograł w polu karnym jednego z przeciwników, spóźniony rywal faulował sokołowskiego napastnika, lecz arbiter nie użył gwizdka. Młody piłkarz po tej interwencji musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji.

Odmienione Podlasie
Ostra reprymenda w szatni bardzo dobrze wpłynęła na Sokołowian. Wyszli oni bowiem na drugą odsłonę zupełnie odmienieni. Zaprezentowali wysoką skuteczność, co w poprzednich kolejkach nie było regułą. Strzelanie rozpoczął wprowadzony po przerwie Mateusz Omieciuch, który bardzo precyzyjnie wykonał rzut wolny. Niestety chwilę później musiał opuścić boisko z powodu urazu. Jeden punkt nie był szczytem marzeń wicelidera tabeli, a zdobyty gol pozwolił uwierzyć, że z Unina można przywieźć komplet oczek. Ogromna chęć zdobycia prowadzenia musiała wreszcie zaprocentować. Szczęśliwa akcja nadeszła w 64’. Przemysław Supeł ograł w środku boiska dwóch przeciwników i świetnym, prostopadłym podaniem uruchomił Marcina Siedleckiego. „Cinek” wbiegł w pole karne i bez problemów umieścił piłkę w siatce. Podlasie nie zamierzało spoczywać na laurach. Kolejny gol padł już trzy minuty później. Dobre dośrodkowanie Siedleckiego wykorzystał Bartłomiej Czerkas. „Wisienką na torcie” było potężne uderzenie Siedleckiego z 25 metrów, które przyniosło czwartą bramkę. Wynik kilka minut przed końcem ustalił Damian Żak, który wykorzystał rozluźnienie w szeregach obronnych Podlasia i pokonał Konrada Kotowskiego.

Pozycja lidera
Po niedzielnym zwycięstwie w Uninie piłkarze Podlasia awansowali na pierwszą pozycję w tabeli  siedleckiej ligi okręgowej. Pomogła
w tym wygrana Zrywu Sobolew nad dotychczasowym liderem – Czarnymi Węgrów. Swoje spotkanie przegrał także trzeci przed tą kolejką Tygrys Huta Mińska.
Orzeł Unin – Podlasie Sokołów Podlaski 2:4(1:0)
Bramki: Mikołaj Gola 27’, Damian Żak 89’ – Marcin Siedlecki 64’, 76’, Bartłomiej Czerkas 67’, Mateusz Omieciuch 47’
Skład Podlasia: Kotowski – Goś, Ł. Buczyński, B. Rytel, Nowotniak – Kobus(46’ Omieciuch(50’Supeł), Horowicz, K. Wyrozębski, Siedlecki, Czerkas(80’C. Rytel) – P. Wyrozębski(30’P. Buczyński)