29
2022
2017-08-01

Wakacyjne granie sokołowskich szachistów

Szachiści Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego cyklicznie biorą udział w turniejach szachowych w regionie mazowieckim i podlaskim. W zawodach szachowych w Węgrowie (otwarte mistrzostwa miasta z udziałem czterdziestu zawodników), pierwsze miejsce zajął prezes klubu Józef Flaziński, wyprzedzając wielu utytułowanych szachistów, m.in. mistrza z Serbii Zorana Jakovljewa, zwycięzcę węgrowskiego turnieju z ub. roku.  W Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze Józef Flaziński uplasował się na drugim miejscu. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik STSz-u Krzysztof Skwierczyński, który zajął piąte miejsce. W Siemiatyczach najbardziej emocjonującą partię zagrali w drugiej rundzie sokołowscy szachiści, o zwycięstwie Flazińskiego zadecydowała jedna sekunda, która pozostała na zegarze.
Tradycyjnie od kilku lat szachiści sokołowscy biorą udział w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Kowalewie Pomorskim.  W tym roku festiwal rozegrano już po raz dwudziesty czwarty z udziałem 230 zawodników. Nasi szachiści zagrali w trzech różnych turniejach: głównym, do rankingu 1600 i dla juniorów do lat 13. W turnieju głównym (67 zawodników) Józef Flaziński przez cztery rundy przewodził stawce zawodników, ostatecznie zajął piąte miejsce (najlepsze z dotychczasowych występów w Kowalewie). Zwycięzcą został mistrz Krzysztof Banasik (LKS Zarzewie Prudnik), z którym sokołowianin zremisował w czwartej rundzie. W turnieju C (do rankingu 1600) grał Krzysztof Skwierczyński, który uplasował się w środku tabeli. Najmłodszym sokołowianinem grającym w Kowalewie był Paweł Nasiłowski, który debiutował w turnieju takiej rangi. Paweł wypadł nieźle, zdobywając 3, 5 pkt.
W najbliższym czasie szachiści STSz planują udział w kilku turniejach organizowanych w regionie. Najbliższe to: Turniej o Puchar św. Krzysztofa w Czeremsze (6 sierpnia) i Turniej o Puchar Dyrektora OSiR w Sokołowie Podlaskim (13 sierpnia).