29
2022
2013-06-21

W Urzędzie Miasta uhonorowano koszykarki i sztangistki

W  czwartek 3 czerwca w Urzędzie Miasta w Sokołowie Podlaskim odbyło się uroczyste spotkanie z okazji sportowych osiągnięć sokołowianek - koszykarek z Miejskiego Klubu Koszykówki Sokołów S.A. i sztangistek z Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów.
Koszykarki MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski i jednocześnie uczennice Publicznego Gimnazjum Nr 2 zdobyły na początku czerwca b.r. mistrzostwo Polski  w kategorii wiekowej U-14 kobiet, a zawodniczki MLKPC OSiR Sokołów Podlaski wywalczyły medale  mistrzostw naszego kraju w swoich kategoriach wiekowych. Eliza Wcisłak zdobyła złoty medal z wynikiem w dwuboju 163 kg (78 + 85). Ona Iza sportowe osiągnięcia wyróżniono również  Anetę Jankowską.  zakwalifikowały się do startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Obie otrzymały też powołanie do kadry narodowej juniorek.
Do Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta, oprócz naszych mistrzyń, przybyli ich rodzice, trenerzy, prezesi klubów sportowych, dyrektorzy Ośrodka Sportu i Rekreacji i Publicznego Gimnazjum Nr 2.
Spotkanie rozpoczął burmistrz Bogusław Karakula, witając serdecznie zebranych. Przypomniał następnie drogę naszych koszykarek do zwycięstwa w turnieju finałowym w Sierakowicach. Całość została zilustrowana krótkim filmem ze skrótami poszczególnych spotkań i prezentacją zdjęć. Szczególnie wzruszające dla obecnych były utrwalone chwile radości po zwycięstwie w meczu finałowym nad drużyną z Sosnowca i moment wręczania medali oraz nagród indywidualnych.  Następnie Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Hardej i Burmistrz Miasta wręczyli dziewczętom oraz ich trenerom listy gratulacyjne i zestawy upominków, wśród których znalazły się m. in. tablety. W imieniu wyróżnionych podziękowania złożył trener koszykarek Mariusz Świerk i kapitan drużyny Gabriela Świętochowska. Puchar za zdobycie tytułu Mistrzyń Polski zostanie wyeksponowany w Urzędzie Miasta.
Ukoronowaniem uroczystości był tort ze stosowną do okoliczności dekoracją.