2022
2022-10-25

W 11. kolejce rozgrywek Decathlon V ligi II grupy Podlasie pauzowało

W miniony weekend odbyła się jedenasta kolejka rozgrywek Decathlon V ligi II grupy mazowieckiej. Tradycyjnie już na tym poziomie nie brakowało emocji i wielu bramek.

Po raz trzeci z rzędu nie wygrał lider rozgrywek LKS Promna. Tym razem podopieczni Pawła Wysockiego zremisowali na trudnym terenie w Milanówku z miejscowym Milanem 1:1. Trzeba podkreślić, że to jednak gospodarze byli bliżsi wywalczenia kompletu punktów, bowiem długo prowadzili 1:0, mając jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Niestety, błąd w defensywie spowodował, że Promna za sprawą Kajetana Szymańskiego 5 minut przed końcem meczu, doprowadziła do wyrównania. Remis nie pozbawił gości przodownictwa w tabeli, ale bezpośredni rywale są coraz bliżej i mają o jeden rozegrany mecz mniej.

Swoją szansę wykorzystała ekipa Energii Kozienice. Po efektownym triumfie przed tygodniem nad Drogowcem, teraz kozieniczanie poszli "za ciosem" i wzbogacili swoje konto o kolejne trzy punkty. Piłkarze Płomienia Dębe Wielkie od pierwszych minut byli tylko statystami w tym meczu, przegrywając 1:7.

Nie zwiódł też trzeci w tabeli - Drogowiec Jedlińsk, pokonując na własnym boisku Mazovię II Mińsk Mazowiecki 3:0. Goście w tym spotkaniu ograniczali się przede wszystkim do defensywy, próbowali odpierać ataki gospodarzy, ale po stracie pierwszego gola, cały misterny plan się rozsypał. Drużyna z Jedlińska w ten sposób zrehabilitowała się za ubiegłotygodniową porażkę w Kozienicach. Punkty dopisał też LKS Chlebnia, który pewnie wygrał na wyjeździe z Naprzodem Skórzec 4:1 i umocnił swoje miejsce w górnej połowie tabeli.

Bardzo ciekawe widowisko stworzyły drużyny Tygrysa Huta Mińska z Józefovią Józefów. Miejscowi cały czas liczą na powrót do IV ligi i to spotkanie miało im dodać wiary w swoje umiejętności. Goście natomiast po słabszym początku ligi zaczęli poczynać sobie bardzo dobrze. Od sześciu tygodni nie zaznali goryczy porażki. Nie przegrali też w sobotę. Po interesującej i obfitującej w wiele sytuacji podbramkowych grze nastąpił podział punktów 2:2.

W dwóch pozostałych spotkaniach tej kolejki górą są faworyci. Zarówno Pogoń II Siedlce, jak i KS Teresin wykorzystali atut własnego boiska, pokonując odpowiednio dwa zdecydowanie najsłabsze zespoły Jabłoniankę Jabłonna Lacka 5:0, a Teresin Żyrardowiankę Żyrardów 3:0.

Tym razem pauzowali piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski. Podopiecznym Przemysława Rodaka przyda się odpoczynek przed czterema ostatnimi meczami ligowymi. Jeśli nie przytrafi im się żadna wpadka, to trzy mecze z LKS Chlebnia, Żyrardowianką i rezerwami Mazovii powinni zakończyć zwycięstwami. Bardzo ważna w kontekście ligowej tabeli będzie konfrontacja na wyjeździe z LKS Promna. Gdyby w tym spotkaniu sokołowianie pokusili się o punkty, to przez zimę będzie można mieć nadzieję na końcowy sukces.

W najbliższych dwóch kolejkach najciekawsze mecze zapowiadają się z udziałem piłkarzy Tygrysa. Najpierw zagrają w Kozienicach z miejscową Energią, a następnie podejmą Drogowca Jedlińsk. Zapewne istotny też będzie mecz LKS Promna z Naprzodem Skórzec, bowiem dla lidera będzie to niepowtarzalna szansa na przerwanie remisowej passy przed pauzą w następnej kolejce.