29
2022
2013-02-07

Victoria za silna dla Podlasia

W drugim meczu sparingowym Podlasie uległo na wyjeździe 7:2 Victorii Sulejówek. Gospodarze zajmują po rundzie jesiennej trzecie miejsce w grupie południowej IV ligi.
Zespół Podlasia pojechał na ten sparing w 14-osobowym składzie. Zabrakło kilku podstawowych zawodników, szczególnie w linii defensywnej, co było widoczne w przebiegu spotkania. Po wyrównanych 5 - 10 minutach, w których sokołowianie mieli jedną sytuację do objęcia prowadzenia (P. Buczyński w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił z 11 metrów prosto
w niego), Victoria zaczęła wykorzystywać błędy obrony Podlasia i zdobywać kolejne bramki.
W 39’, po rozegraniu rzutu rożnego, Świnarski zgrał piłkę do Siedleckiego, a ten płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza Victorii. W drugiej połowie
w 56’ na 18. metrze faulowany był Omieciuch. Rzut wolny wykonywał J. Wyrozębski. Bramkarz wybił piłkę przed siebie, doszedł do niej Siedlecki i pewnym strzałem umieścił w siatce.
W całym spotkaniu Victoria była zespołem lepszym pod każdym względem, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku.
Victoria Sulejówek - Podlasie Sokołów Podl. 7:2 (2:1)
Bramki: Eibl 10’, 70’, Endzelm 23’, testowany 51’, 54’, Kowalski 80’, 88’ - Siedlecki 39’ 63’
Skład Podlasia: Kotowski - Radzikowski, Horowicz, Kalata, Ł. Buczyński - P. Buczyński (46’ Nowotniak), K. Wyrozębski, Siedlecki, J. Wyrozębski - Omieciuch (46’ Klimczuk), Świnarski