29
2022
2019-05-29

Victoria w Sokołowie

W 9. kolejce Siedleckiej Ligi Okręgowej zespół Podlasia Sokołów Podlaski pokonał Victorię Kałuszyn wynikiem 5: 0. Mecz rozegrano na boisku przy ulicy Okrężnej.

Od początku spotkania zespół gospodarzy pokazywał przewagę, prowadząc ofensywę na całym boisku w kierunku bramki gości. Pierwszą okazję wykorzystał Piotr Osial. Boczny pomocnik Podlasia skierował piłkę do siatki po błędnym jej wybiciu przez bramkarza Victorii. W pierwszej połowie spotkania zespół gości nie potrafił stworzyć okazji zagrożenia lub do zdobycia bramki, ponieważ zawodnicy z Kałuszyna skupili się praktycznie na defensywie. Do przerwy Podlasiacy prowadzili 1:0.

Po gwizdku w drugiej połowie meczu gospodarze przystąpili do ofensywy. Wynik podwyższył Hubert Fabisiak, wykorzystując jedenastkę. Był to faul w polu karnym rywala na swojej osobie. Trzecią bramkę zdobył Przemysław Głowacz. Zawodnicy Victorii w drugiej połowie oddali tylko jeden celny strzał z rzutu wolnego. W całym meczu sokołowska „10” zdobyła hat-tricka, wykorzystując błędy gości w akcjach obronnych. Zespół Victorii Kałuszyn w ligowej tabeli aktualnie zajmuje ostatnią lokatę.

Podlasie Sokołów Podlaski – Victoria Kałuszyn 5:0 (1:0)

Bramki: Osial Piotr 8’, Fabisiak Hubert 56’ (karny), Głowacz Przemysław 65’, 75’, 90’

Skład Podlasia: Szymański – Komycz (83’ Ł. Parzonka), Przybyszewski, Klimczuk
(71’ Wierzbicki) - Ł. Buczyński, J. Nowotniak (80’ Czarkowski), Fabisiak (84’ Laskowski), Goś (80’ Adamczuk) - Głowacz, Osial (80’ Pawelec), P. Buczyński (75’ P. Piotrowski)

Za tydzień zespół Podlasia Sokołów Podlaski na wyjeździe w Trąbkach zagra z największym rywalem z tabeli - Hutnikiem Huta Czechy i wynik spotkania może przeważyć o losach awansu do IV ligi.

Z ostatniej chwili: W 25. kolejce piłkarze Hutnika na wyjeździe ulegli Zrywowi Sobolew wynikiem 2: 1. W rozgrywkach jest to pierwsza porażka tej drużyny. Na 5 kolejek przed zakończeniem rozgrywek, Podlasie ma 6 punktów przewagi nad Hutnikiem Huta Czechy.