29
2022
2022-09-15

VI Sokołowska Runda już za nami

W niedzielę 11 września nad zalewem w Niewiadomej odbyła się szósta już edycja „Sokołowskiej Rundy”, czyli corocznej imprezy biegowej. Choć pogoda popsuła nieco plany organizatorów, biegacze i tak licznie przybyli na imprezę. Poddało się zaledwie kilku zapisanych wcześniej zawodników, ale zdecydowanej większości nie wystraszyła nawet weekendowa ulewa.

Głównym celem imprezy odbywającej się na terenie gminy Sabnie jest zachęcanie do aktywnego trybu życia, dbania o zdrowie własne oraz najbliższych przez najprostsze formy ruchu jakimi są Nordic Walking oraz bieganie. Sokołowską Rundę otworzył gospodarz wydarzenia - Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Wyszyński.

Jak co roku, sportowa rywalizacja rozpoczęła się od biegów dzieci. Tym razem odbyła się ona w czterech kategoriach wiekowych na różnych dystansach: dzieci do 7 lat – dystans 300 m, dzieci 8 – 10 lat – dystans 600 m, dzieci 11-13 lat – dystans 1000 m, dzieci 14-16 lat - 1000 m. Biegi dorosłych odbyły się na dystansach 5 km i 10 km, a marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Przed startem, jak co roku, o prawidłową rozgrzewkę sportowców zadbali trenerzy z Energy Family Club.

W biegu na dystansie 300 metrów (6-7 lat) najszybszym zawodnikiem okazał się Kacper Lipiński (00:54.59), a najszybszą zawodniczką Julia Piekarska (00:57.84). Na dystansie 600 metrów (8-10 lat) najszybszym zawodnikiem był Kacper Rudzki (01:45.58), a najszybszą zawodniczką Ala Biernacka (01:57.03). W biegu na 1000 metrów najszybszy okazał się Jan Jarmoszewicz (02:57.40), a najszybsza Zuzanna Jarek (:03:46.02).

Następni w kolejności zawodnicy pobiegli na dystansie 5,4 km w biegu o Puchar Wójta Gminy Sabnie. W klasyfikacji OPEN mężczyzn pierwsze miejsce zajął Adam Wasilewski (20:17.04). Jako drugi do mety dobiegł Mateusz Gregorczuk z wynikiem 21:15.21, a tuż za nim na podium uplasował się Sebastian Duda z czasem 21:25.09.

W klasyfikacji OPEN kobiet w biegu na dystansie 5,4 km zwyciężyła Ewa Chróst z wynikiem 24:07.17. Drugie miejsce zajęła Julia Zawadzka, osiągając czas 24:20.96. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się Anna Jarek z wynikiem 24:49.61.

W biegu o Puchar Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski na dystansie 10,8 km w klasyfikacji OPEN mężczyzn – pierwsze miejsce zajął Mateusz Wilczyński z czasem 00:44:29.32. Na drugim miejscu uplasował się Sebastian Duda z wynikiem 00:46:55.37. Trzecie miejsce na podium zajął Paweł Szczepanik z czasem 00:47:31.27.

Wśród kobiet w kategorii OPEN na tym samym dystansie najszybsza była Bożena Wiercioch Bożena, która dobiegła do mety z wynikiem 00:51:22.31. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Śledziewska, osiągając czas 00:53:53.31, a trzecie Agnieszka Hołubiec z wynikiem 00:55:32.85.

Poza biegami odbył się także marsz Nordic Walking na dystansie 5,4 km. W klasyfikacji OPEN wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Krzysztof Frąckowiak z wynikiem 00:35:43.64. Jako drugi do mety dotarł Waldemar Danielski z czasem 00:36:01.31. Tuż za nim na trzecim miejscu znalazł się Dariusz Borkowski, osiągając wynik 00:36:22.54. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Alicja Słowińska z wynikiem 00:37:08.28. Tuż za nią na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Rejowska - współwłaścicielka drukarni Efekt Studio, będącej wydawcą naszego tygodnika, z czasem 00:37:11.93. Trzecie miejsce na podium zajęła Ewa Syrek z wynikiem 00:40:37.22.

Oprócz zwycięzców w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet na podium stanęli zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych. Warto dodać, że II miejsce w kategorii M40 zajął redaktor naczelny naszego tygodnika Maurycy Rejowski.

W organizację biegu zaangażowały się lokalne władze - Gmina Sabnie objęła Patronat Honorowy nad wydarzeniem, Partnerem był Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, a nad bezpieczeństwem czuwała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Medycznego Sokołów Podlaski oraz jednostki Straży Pożarnej Gminy Sabnie.

Jednym ze sponsorów wydarzenia była drukarnia wydająca nasz tygodnik - Efekt Studio sp. z o. o. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak wspaniałych sportowych wydarzeń.