29
2022
2017-12-05

V wygrana sokołowskich koszykarek w lidze

W 10 kolejce rozgrywek I ligi kobiet grupy A koszykarki Miejsko - Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów S.A. pokonały w hali Zespołu Szkół Nr 1 zespół SMS PZKosz II Łomianki 69:51. Jest to piata wygrana w rozgrywkach w sezonie 2017/2018 sokołowskich koszykarek.

Do spotkania z drugą drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łomianek zespół MPKK, który był faworytem tego meczu przystąpił bez dwóch kontuzjowanych zawodniczek Karoliny Zieniewskiej i Aleksandry Iwaniuk. Początek I kwarty należał do sokołowianek, które objęły prowadzenie 5:0 i powiększyły przewagę dzięki dobrej grze w obronie i szybkim ataku wygrywając kwartę różnicą 8 pkt.

Niestety w kolejnej kwarcie zaczęła szwankować skuteczność i młody zespół z Łomianek (w którego składzie gra była zawodniczka sokołowskiego klubu Magdalena Szulc – zdobyła najwięcej punktów dla swojej drużyny w tym meczu 15 pkt) zaczęła odrabiać straty grając agresywnie w obronie i gra była punkt za punkt. Podopieczna trenera Michala Snochowskiego wygrały kwartę II 1 pkt i do przerwy gospodynie prowadziły 36:29 różnicą 7 pkt.

W III kwarcie rywalki doprowadziły do jednopunktowej przewagi sokołowianek 42:41 i zanosiło się na niespodziankę w tym spotkaniu. Jednak w IV kwarcie zawodniczki trenera Karola Krakowskiego pokazały dobrą grę w końcówce, doświadczenie i skuteczna walka pod koszem. Wyszły na prowadzenie (59:49) i do końca spotkania kontrolowały przebieg gry wygrywając kwartę różnicą 15 punktów i cały mecz 69:51. Ostatnie 3 punkty zdobyła Agata Ostrowska. Po meczu prezes Klubu MPKK Zbigniew Kowalczyk wręczył upominek dla Magdaleny Szulc za reprezentowanie barw klubu w sezonie 2016/2017 a nagrodę dla najlepszej zawodniczki w tym meczu z rąk prezesa otrzymała Ewelina Jackowska.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – SMS PZKosz II Łomianki 69:51 (21:13, 15:16, 10;14, 23:8)