29
2022
2021-10-13

V Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Szachach

10 października w budynku sokołowskiej pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano turniej szachowy.

Adepci królewskiej gry rywalizowali na dystansie siedmiu rund po 15 minut na zawodnika. Turniej sędziował prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński. W zmaganiach szachistów najlepszy okazał się Przemysław Stępniak z Kotunia, który zwyciężył bez porażki w zawodach, zdobywając 6,5 pkt. Drugie miejsce zajął Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego. Na trzecim i czwartym miejscu uplasowali się młodzi szachiści – dwunastoletni Bartosz Choromański z Węgrowa i dziewięcioletni Mateusz Strus z Sokołowa Podlaskiego - obaj zdobyli po 5 punktów. Zwycięzcy w trzech kategoriach wiekowych: Przemysław Stępniak (dorośli), Paweł Nasiłowski z Sokołowa Podlaskiego (junior do lat 18) i Bartosz Choromański (junior do lat 12) otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy turnieju otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim.