29
2022
2021-10-18

V kolejka Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek

Za nami V kolejka Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek. Nie była to kolejka szczęśliwa dla gospodarzy, którzy nie wygrali żadnego z czterech meczów.

Już od 9:30 na Orliku w Repkach Czekanów w roli gospodarza poodejmował Skrzeszew. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, do przerwy o jedną bramkę lepsi byli goście. Druga odsłona delikatnie przechyliła się jednak na korzyść gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończono dziesięcioma strzelonymi w spotkaniu bramkami i sprawiedliwym podziałem punktów.

Wyjątkowo o 10:00 na boisku SLO w Sokołowie Podlaskim odbyły się derby naszego miasta. MTS podejmował Sokołów I. Jak na derby przystało, było sporo walki, dramaturgii, a wynik to prawdziwy rollecoaster. Ostatecznie również to spotkanie zakończyło się podziałem punktów i 6 strzelonymi bramkami.

O godzinie 11:00 w Kamiance rozpoczęło się spotkanie gospodarzy z drużyną Niecieczy. Bordowym zazwyczaj brakuje cierpliwości i konsekwencji taktycznej i na ich nieszczęście nie inaczej było tym razem. Do przerwy gospodarze trafili dwa razy do siatki rywali. Czerwoni zrobili to jednak aż pięciokrotnie. Druga połowa była już jednostronnym widowiskiem. Nieciecz zaaplikowała kolejne 9 bramek i pewnie odniosła zwycięstwo.

Ostatnim spotkaniem, które zaczęło się o 12:00 w Miedznej była konfrontacja GT Sokołów z Sabniami. Brak koncentracji gospodarzy w pierwszych minutach spotkania sprawił, że szybko musieli odrabiać trzybramkową stratę. Dodając do tego nerwowe poczynania w obronie i dobrą skuteczność błękitnych - do przerwy goście prowadzili 5 bramkami. Druga połowa rozegrana została w odmienionym zespole gospodarzy i stała się wymianą ciosów. W meczu padło aż 16 bramek, tylko 5 z nich strzelili gospodarze.

Komplet wyników:
Czekanów – Skrzeszew (1:2) 5:5
MTS Sokołów Podlaski – Sokołów I (1:1) 3:3
Kamianka – Nieciecz (2:5) 3:14
GT Sokołów – Sabnie (2:7) 5:11

W tabeli na I miejscu umacnia się Nieciecz, która ma już 6 punktów przewagi nad drugimi Sabniami. Drużyny z miejsc 3-6 uzbierały do tej pory zgodnie po 7 punktów, są to: Skrzeszew, MTS Sokołów Podlaski, Czekanów oraz Sokołów I. Ligową stawkę zamykają Kamianka z 3 punktami na koncie i beniaminek ligi – GT Sokołów, jeszcze bez dorobku punktowego – wiadomo początki zawsze są trudne.