29
2022
2011-05-23

Udany start sztangistek w Pucharze

W Terespolu zorganizowano Puchar Polski Juniorek i Juniorów do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Wystartowali w nim reprezentanci sekcji MLKPC OSiR Sokołów Podlaski.

Zawody rozegrano w dniach 13-15 maja. Ich celem było uczczenie pamięci trenera Stefana Polaczuka i popularyzacja podnoszenia ciężarów wśród dzieci i młodzieży, wzięło udział 27 dziewcząt i 94 chłopców z 36 klubów.

Srebro Anety
Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się reprezentanci z Sokołowa Podlaskiego. Aneta Jankowska w kategorii wagowej 44 kg z wynikiem 78 kg w dwuboju zdobyła srebrny medal. To bardzo dobry wynik, gdyż nasza zawodniczka była lżejsza od rywalek o 7 kilogramów. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę spośród wszystkich kategorii wagowych zajęła 5 miejsce.

Brąz Elizy
Brązowy medal wywalczyła druga z naszych reprezentantek - Eliza Wcisłak. Startowała w kategorii wagowej +69 kilogramów. Po rwaniu prowadziła z wynikiem 57 kg. W podrzucie zaliczyła wszystkie trzy podejścia, poprawiając swój rekord życiowy - 65 kg. Łącznie z wynikiem 122 kg. w dwuboju zajęła trzecie miejsce.
Obie zawodniczki MLKPC Sokołów Podlaski są uczennicami Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim.