29
2022
2021-04-13

Udany rewanż z Zamłyniem

W 17. kolejce rozgrywek IV ligi grupy radomsko – siedleckiej piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski pokonali u siebie trzecią drużynę w tabeli Zamłynie Radom 4:1, rewanżując się radomskiej drużynie za porażkę w rundzie jesiennej ubiegłego roku 1:3.

Od pierwszych minut spotkania inicjatywa należała do gospodarzy, którzy odważnie zaatakowali. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 24’ Hubert Fabisiak wykorzystał rzut karny. Pięć minut później, po dośrodkowaniu Mateusza Omieciucha, Dawid Makuch precyzyjnie uderzył z 16 metrów na bramkę przeciwnika, podwyższając wynik meczu na 2:0 dla Podlasia. W drugiej części spotkania gracze Podlasia nie zwalniali tempa, a mieli też nieco łatwiejsze zadanie, bowiem od 52’ goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Pawła Chudzińskiego. W 56’ Makuch po raz drugi wpisał się na listę strzelców po dokładnym podaniu Yago. Po tym golu miejscowi nieco zwolnili tempo swoich akcji. Gracze Zamłynia wykorzystali ten fakt i zdołali strzelić honorowego gola w 66’. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 77’ wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Kacper Komycz z najbliższej odległości ustalił wynik meczu na 4:1.
Zamłynie Radom w dotychczas rozegranych na wyjeździe ośmiu meczach tego sezonu nie odniosło zwycięstwa remisując dwa spotkania.
Wynik, a szczególnie gra Sokołowa musi cieszyć, co daje dużo optymizmu przed kolejnymi spotkaniami. Jeżeli podopieczni Arkadiusza Żurańskiego utrzymają tak dobrą dyspozycję jak w sobotę (10 kwietnia br.), to kibice tej wiosny powinni mieć wiele powodów do dumy i radości z postawy swoich podopiecznych. Wreszcie, choć z tygodniowym opóźnieniem, wznowili wiosenną rundę piłkarze IV ligi. Już na samym starcie doszło do kilku niespodziewanych rozstrzygnięć. Powody do zadowolenia mogą mieć kibice Pilicy Białobrzegi. Ich pupile wygrali ważny mecz na trudnym terenie w Przysusze i o 2 punkty powiększyli przewagę nad najgroźniejszym rywalem do 1 miejsca – Mazovią Mińsk Mazowiecki. Mecz z Oskarem był ciekawym widowiskiem, goście do przerwy prowadzili 2 bramkami, jednak
w drugiej części gospodarze odpowiedzieli jednym golem i w końcówce, kiedy to Pilica grała w osłabieniu po czerwonej kartce piłkarza Oskara, bliscy byli wywalczenia choćby punktu.

Wicelider Mazovia nie wykorzystała atutu własnego boiska i bardzo szczęśliwie w 6’ doliczonego czasu gry zremisowała z rezerwami Radomiaka. Sam wynik jest sporą niespodzianką, jednak postawa gości już nie. Przed wznowienie rozgrywek pisaliśmy, że Radomiak będzie za wszelką cenę walczył o uniknięcie degradacji. W tym celu wzmocniono skład i pierwsze efekty już są, chociaż po tym spotkaniu mogą odczuwać spory niedosyt. O miłą niespodziankę postarali się również gracze rezerw Pogoni Siedlce, pokonując na wyjeździe Mszczonowiankę.

Wysoką formę zaprezentowali piłkarze KS Warka i Podlasia Sokołów Podlaski. Obydwa zespoły pokonały dość pewnie swoich wyżej notowanych rywali. W Garwolinie gospodarze co prawda prowadzili do przerwy, jednak koncertowa gra Warki w drugiej połowie przyniosła ważne 3 punkty. Udany debiut na ławce trenerskiej zanotował Jerzy Engel Jr. Jego Mazowsze wygrało z Prochem Pionki, a jedyna bramka padła dla gospodarzy po rzucie karnym. W ostatnim spotkaniu pierwszej wiosennej kolejki nastąpił podział punktów pomiędzy drużynami Hutnika, a Tygrysa. Remis ten chyba nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn.

W środę (14 kwietnia br.) KS Warka zagra u siebie zaległe spotkanie z Hutnikiem Huta Czechy. W dniach 17 – 18 kwietnia br. zaplanowana jest 18. kolejka IV ligi, w której najciekawiej zapowiada się mecz ĶS Warki z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

W osiemnastej kolejce Podlasie Sokołów Podlaski zagra na wyjeździe z Pogonią II Siedlce 18 kwietnia br. (niedziela) o godz. 11.00 .

Podlasie Sokołów Podlaski – Zamłynie Radom 4:1 (2:0).

Bramki: Hubert Fabisiak 24’ (rzut karny), Dawid Makuch 29’, 56’, Kacper Komycz 77’ - Kamil Oparcik 66’.