29
2022
2017-03-06

Udany rewanż z drużyną KS Łomianki

Podlasie Sokołów Podlaski w pierwszym meczu rundy wiosennej rozgrywek IV Ligi Mazowieckiej pokonało na wyjeździe KS Łomianki 4:3, pomimo, że przegrywali do przerwy 1:3.

Spotkanie rozegrano na sztucznej nawierzchni boiska Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo z uwagi na niedostateczny stan boiska w Łomiankach. Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do gospodarzy. Już w 11 minucie Łomianki przeprowadziły dobrą akcję prawa strona boiska. Środkowy pomocnik mocnym dośrodkowaniem dograł wzdłuż pola karnego do napastnika na 7 metr od bramki i ten bez problemu wykończył akcję zdobywając pierwszego gola. Kilka minut później kolejna okazja drużyny z Łomianek zamieniona została na bramkę. W odpowiedzi zawodnicy z Sokołowa przeprowadzili dobrą akcję prawą stroną boiska. Kobus ogrywając bocznego obrońcę z Łomianek podał do Siedleckiego, który był w polu karnym, a ten pięknym uderzeniem z woleja, pokonał bramkarza gospodarzy. Radość nie trwała długo. Boczny obrońca Łomianek długą piłką dograłdo napastnika w pole karne, który przyjął futbolówkę zagrywając na 10 metr od bramki i mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Sokołowa Kotowskiemu. W pierwszych 45 minutach swoich szans strzeleckich nie wykorzystali Patryk Brzozowski, Łukasz Barankiewicz , Mateusz Sołtys z KS Łomianki. Do przerwy Podlasie przegrywało mecz 3:1.

Na drugą połowę drużyna z Sokołowa wyszła na murawę całkiem odmieniona,długo utrzymując się przy piłce i zagrywając piłkę z jednej na drugą stronę boiska, szukając wolnej przestrzeni do ataku bramki Łomianek.W 52 minucie Siedlecki podał do dobiegającego Kobusa i Dawid bez problemów skierował piłkę do siatki. Podlasie atakowało lewą i prawą stronę boiska dogrywając piłkę w pole karne. Jednak bez większego skutku.Dopiero w 78 minucie była idealna okazja do wyrównania. Łukasz Buczyński został sfaulowany w polu karnym. Poszkodowany podszedł do piłki trafiając jednak w poprzeczkę bramki. Podlasie dalej było przy piłce przeprowadzając akcje. Wykonując rzut rożny piłkę dośrodkowywa łKlimczuk. Podczas zamieszania w polu karnym, piłkę przejął Charmuszko (24 letni Białoruski zawodnik wychowanek Dinamo Brześć ostatnio grał w Sokole Zwierzyniec klasa okręgowa Zamojska), wyrównując wynik meczu na 3:3. Podlasie idzie dalej za ciosem. Brakuje sokołowianom jednak szczęścia. Nie wykorzystano dwóch dobrych sytuacji. W pierwszej Siedlecki strzałem z 15 metra trafia w obrońcę ustawionego 3 metry od bramki, druga Pawła Buczyńskiego, który minimalnie strzelił obok słupka. W 86 minucie padła zwycięska bramka dla Sokołowian. Główkowy pojedynek Komycza z zawodnikiem KS Łomianki, który wygrał pod polem karnym.Wtedy piłkę przejął Siedlecki i strzałem obok 18 letniego bramkarza Jakuba Stefaniaka dał Podlasiu zwycięstwo.Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:4 pokazując, że w piłce walka trwa do końca. Wygranym meczem Podlasie zrewanżowało się zespołowi KS Łomianki za porażkę w pierwszej kolejce w Sokołowie 2:4. Liczymy, że wygrany mecz w 20 kolejce rozgrywek IV ligi i pierwszej kolejce rundy wiosennej będzie dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami w rozgrywkach.
KS Łomianki – Podlasie Sokołów Podlaski 3:4 (3:1)