29
2022
2018-04-11

Udany rewanż Podlasia

Drugi mecz wygrali piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski w rundzie wiosennej rozgrywek Siedleckiej Klasy Okręgowej. W 17. kolejce (31 marca) pokonali na sztucznym bocznym boisku stadionu ROSRRiT w Siedlcach lidera rozgrywek Mazovia II Mińsk Mazowiecki.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, jednak podopieczni trenera Rafała Marcyniuka częściej byli przy piłce. Sytuacji strzeleckich nie wykorzystali Paweł Buczyński i Przemysław Głowacz, którego uderzenia w dogodnej sytuacji obronił bramkarz rezerw Mazovii Krystian Flis. Również przeciwnicy mogli zdobyć bramkę tylko dzięki interwencji pomocnika Podlasia Huberta Fabisiaka - piłka nie wpadła do siatki, zablokował strzał zawodnika Mazovii i wybił piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie przebieg gry był podobny. Inicjatywa należała do Podlasia, a Mazovia próbowała przeprowadzać indywidualne akcje. Po jednaj z nich strzał zawodnika z 11 metrów obronił dobrze ustawiony Antoszczuk. Sokołowianie nie wykorzystali dogodnej sytuacji. Po uderzeniu Siedleckiego z dystansu, bramkarz wybił piłkę, a dobitka Horowicza z 5 metrów była nieskuteczna i po uderzeniu bramkarza wyszła na róg. W 77 min. Komycz przeprowadził indywidualną akcję. Po jego strzale bramkarz wybił piłkę, próbował dojść do niej P. Buczyński i został faulowany w polu karnym. Sędza podyktował rzut karny, który wykorzystał Fabisiak. Mazovia próbowała atakować i zdobyć wyrównującą bramkę, jednak Podlasie zagrało z kontry i w doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu Klimczuka, Goś zdobył drugą bramkę. Podlasie wygrało 2:0 i zrewanżowało się za porażkę w rundzie jesiennej w Mińsku z rezerwami Mazovii 6: 1.

Podlasie Sokołów Podlaski – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 2: 0 (1: 0)
Bramki: Fabisiak Hubert 78 min. karny, Goś Piotr 90 min.+3
Skład Podlasia: Antoszczuk – Goś, Przybyszewski, Komycz, Ł. Buczyński (86 min. Czorniej) – Kobus, Horowicz (79 min. Osiał), Siedlecki (90 min.+ 4 Adamczuk), Fabisiak, P. Buczyński (70 min. Klimczuk) – Głowacz. Żółta kartka: Kobus (Podlasie).