29
2022
2017-10-03

Udana inauguracja sokołowskich koszykarek

W pierwszej kolejce rozgrywek I Ligi Kobiet gr. A koszykarki Miejsko-Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów SA pokonały u siebie Koszykarski Klub Sportowy Olsztyn 81-76.

W spotkaniu z drużyną z Olsztyna sokołowianki zagrały nierówno w ataku. Pierwsza część meczu należała do przyjezdnych, a zespół Sokołowa seryjnie marnował okazje punktowe. W drugiej kwarcie sokołowskie koszykarki zdecydowanie poprawiły grę, ale to nie wystarczyło na doprowadzenie do przewagi punktowej i na przerwę schodziły przegrywając różnicą dziewięciu punktów. Dopiero 3. kwarta przełamała mecz. Zawodniczki MPKK zdecydowanie przeważały w ataku i poprawiły mocno grę w obronie. Liderkami zespołu były Martyna Stasiuk - wybrana MVP meczu oraz Ewelina Jackowska, która zdobyła 18 punktów. Dobrze prowadziła zawody na rozegraniu Iwona Winnicka, która była na parkiecie 40 minut.

Trener Karol Krakowski po meczu powiedział: „Rozpoczęcie ligi należy zaliczyć do udanych, chociaż zwycięstwo zostało odniesione nie bez problemów. Ciągle musimy pracować nad zbiórką piłki w obronie, poprawą skuteczności i pracą na zasłonach typu PICK&ROLL. Myślę, że z każdym tygodniem nasza gra będzie wyglądała lepiej.”

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – KKS Olsztyn 81-76 (17-20,18-15,21-12,25-20)