29
2022
2019-12-17

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza

W sali sokołowskiej pływalni 15 grudnia po raz kolejny szachiści rywalizowali o puchary burmistrza Bogusława Karakuli w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie A dorosłych, zawodnicy rywalizowali na dystansie siedmiu rund po 15 minut dla zawodnika. Zwyciężył Jakub Żurawicki z Węgrowa 6,5 pkt. bez porażki. Drugie miejsce zajął Włodzimierz Gryczka (Celiny), trzeci był Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce – obaj zdobyli po 5,5 pkt. Czwarte miejsce zajął sędzia zawodów Józef Flaziński (4,5 pkt.), który jako jedyny zremisował ze zwycięzcą turnieju.

W grupie B, dla juniorów do lat 12 najlepszą okazała się zawodniczka z SP 2 Węgrów Aleksandra Żurawicka z kompletem dziewięciu punktów (w tym turnieju zawodnicy grali 9 rund po 10 minut dla zawodnika). Drugie miejsce z 8 pkt. zajął Bartosz Choromański, a trzecie Szymon Popowski – obaj z SRSDiM Węgrów. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Sokołowa Podlaskiego: Arkadiusz Kopa, Daria i Błażej Grodzcy oraz Cezary Rutkowski. Najlepszym zawodnikom z obu grup zostały wręczone puchary i nagrody rzeczowe przez wiceburmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztofa Dąbrowskiego. Wszyscy juniorzy otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Sokołów Podlaski.