29
2022
2021-05-18

Trzy wygrane mecze Jabłonianki

SKS Jabłonianka Jabłonna Lacka w trzech ostatnio rozegranych meczach w rozgrywkach siedleckiej klasy okręgowej wygrała wszystkie spotkania. Dwa na boisku w Sokołowie Podlaskim z Victorią Kałuszyn (26. kolejka) i LKS Ostrówek (28. kolejka), a jedno na wyjeździe z Wilgą Miastków Kościelny (27 kolejka).

Od początku meczu z Victorią Kałuszyn przewagę uzyskał zespół Jabłonianki. Już w 4’ meczu do prostopadłej piłki doszedł Krysiński i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po 24 minutach spotkania wynik był już 3:0. W 20’ bramkę zdobył strzałem za pola karnego Tymosiak. W 24’ Krysiński oddał strzał na bramkę, bramkarz Victorii odbił piłkę przed siebie i pierwszy do piłki doszedł Tymosiak, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Zespół Victorii przeprowadzając akcje oddał kilka strzałów na bramkę, ale nie mógł pokonać bramkarza. W drugiej połowie w 56’ drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik gości i Victoria grała w zmniejszonym składzie. W zespole gospodarzy nastąpiło rozluźnienie i to Victoria zaczęła lepiej sobie radzić. W 61’ zawodnik gości zdobył honorową bramkę. Victoria przeprowadziła jeszcze kilka groźnych akcji, ale to zespół Jabłonianki zdobył kolejne bramki w 73’ (Domański) i 88’ (Krysiński) ustalili ostateczny wynik spotkania.

SKS Jabłonianka Jabłonna Lacka – Victoria Kałuszyn 5:1 (3:0)

Bramki dla Jabłonianki: Krysiński Piotr 4’, 88’ Tymosiak Igor 20’,23’ Domański Piotr 73’

Skład Jabłonianki: Wrzosek Przemysław- Rozbicki Mateusz, Ołtarzewski Maciej, Świnarski Rafał, Cezary Horowicz (68’ Zdunek Nikodem), Przybyszewski Karol (75’ Adamczuk Michał), Zawadzki Mateusz, Domański Piotr (84’ Kołos Szymon), Toczyski Daniel (70’ Mostowiec Mateusz), Tymosiak Igor (60’ Kołasiński Rafał), Krysiński Piotr.

Na środowy mecz 12 maja do Miastkowa zespół Jabłonianki pojechał w bardzo okrojonym składzie, tylko 13 zawodników. Od początku spotkania oba zespoły starały się grać dokładnie piłką bez strat, większą uwagę zwracając na defensywę. Gra toczyła się w środku boiska bez groźnych sytuacji. Od 20’ meczu zespół Jabłonianki zaczął więcej utrzymywać się przy piłce i rozgrywać składne akcje. W 22’ Tymosiak otrzymał bardzo dobre podanie, ale wychodząc jeden na jeden z bramkarzem, nie zdobył bramki. Jabłoniaka przeprowadziła jeszcze kilka dobrych akcji. Po jednej z nich do bramki trafił Krysiński, ale sędzia odgwizdał spalonego. W drugie połowie gra w meczu nie zmieniła się. Jabłonianka nadal grała spokojnie, po jednej bardzo dobrej akcji zespołowej Przybyszewski zagrał do Krysińskiego, ale napastnik Jabłonianki nie trafił w bramkę. Już w następnej akcji strzelił jedyną i zwycięską bramkę meczu. Po stracie bramki Wilga próbowała zdobyć wyrównującą bramkę, ale zespół gości dobrze grał w obronie i nie pozwolił na wiele gospodarzom.

Wilga Miastków Kościelny – SKS Jabłonianka Jabłonna Lacka 0:1 (0:0)

Bramka: Krysiński Piotr 51’

Skład Jabłonianki: Michalczuk Maciej, Zdunek Nikodem, Ołtarzewski Maciej, Rozbicki Mateusz, Świnarski Rafał – Mostowiec Mateusz (59 Koc Sebastian), Przybyszewski Karol, Kołasiński Rafał, Toczyski Daniel, Tymosiak Igor (90 Hanusz Grzegorz), Krysiński Piotr.

W meczu 28. kolejki z LKS Ostrówek przewagę uzyskał zespół gospodarzy. Już w 5’ spotkania po akcji z prawej strony Toczyski wbiegł w pole karne, zagrywając wzdłuż bramki do Domańskiego, który wykorzystał podanie zdobywając pierwszą bramkę meczu. W kilka minut później, po stałym fragmencie gry, piłkę dośrodkował Przybyszewski w pole karne i Ołtarzewski strzałem z kilku metrów podwyższył wynik na 2:0. Jabłonianka nadal atakowała i po 21 minutach spotkania prowadziła już 3:0. Bramkę zdobył Krysiński po dobrym zagraniu Domańskiego. Osiem minut później piłkarz Ostrówka oddał strzał na bramkę Jabłonianki, piłka trafiła w obrońcę i zmyliła bramkarza, wpadając do siatki.

W drugiej połowie oba zespoły próbowały konstruować akcje do zdobycia bramki, ale tylko gospodarzom to się udało. W 81’ Domański ustalił ostateczny wynik spotkania. Zespół Jabłonianki wygrał trzecie spotkanie z rzędu.

SKS Jabłonianka Jabłonna Lacka – LKS Ostrówek 4:1 (3:1)

Bramki: Domański Piotr 5’, 81’, Ołtarzewski Maciej 14‘, Krysiński Piotr 21’.

Skład Jabłonianki: Wrzosek Przemysław, Zdunek Nikodem (80 Oleszczuk Łukasz), Ołtarzewski Maciej, Michalczuk Maciej, Świnarski Rafał (55’ Mostowiec Mateusz), Przybyszewski Karol (60’ Kołasiński Rafał) Zawadzki Mateusz, Domański Piotr, Toczyski Daniel, Tymosiak Igor (70’ Horowicz Cezary), Krysiński Piotr (75’ Adamczuk Michał).