29
2022
2017-01-09

Trzecia wygrana w lidze koszykarek

Sokołowskie koszykarki grające w pierwszej lidze seniorek grupy A, odniosły 3 zwycięstwo. W rozgrywkach pierwszej ligi grupy A, pokonały na własnym parkiecie Mon-Pol Płock 68:62.

Koszykarki Miejsko – Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów SA Sokołów Podlaski przystąpiły do spotkania z nowym trenerem Karolem Krakowskim - byłym asystent trenera Zbigniewa Sowińskiego, z którym klub z końcem ubiegłego roku rozwiązał umowę. Przed meczem wiadomo już było, że z drużyny odeszły 2 koszykarki - Katarzyna Szymańska i Katarzyna Jastrzębska. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyła Magdalena Szkop i od stanu 8:6, sokołowianki pewnie prowadziły w pierwszej kwarcie. W tym meczu głównym założeniem trenera była gra w obronie, czemu zawodniczki sprostały pomimo, że przeciwniczki przewyższały ich warunkami fizycznymi. W drugiej kwarcie Płock starał się odrobić straty, wygrywając kwartę 6 punktami 19:13, ale sokołowianki utrzymały przewagę w meczu 35:29. Trzecia kwarta, to przewaga rywalek z dominującymi zawodniczkami – Agatą Chałaburdąi Agnieszką Misiek, grającymi wcześniej w ekstraklasie. Zawodniczki Mon-Polu utrzymywały przewagę i przez końcem 3 kwarty prowadziły wynikiem 47:45. Emocjonująca była 4 kwarta meczu i ostatnie 10 minut spotkania, które zadecydowało o jego wyniku. Zawodniczki gości prowadząc 54:51 nie utrzymały przewagi. W skutecznej grze sokołowianka Klaudia Teluk zdobyła 2 punkty, następnie Weronika Jaworowska podwyższyła wynik na 55:54. W ostatnich 5 minutach gospodynie nie dały sobie odebrać przewagi, wygrywając spotkanie 68:62. Ostatnie 2 punkty podobnie jak 2 pierwsze zdobyła Magdalena Szkop. Z tym zespołem było to drugie zwycięstwo naszych koszykarek. W pierwszej rundzie pokonały rywalki na wyjeździe 65:61. W dotychczasowych rozgrywkach nasze koszykarki zdobyły 3 zwycięstwa rozgrywając 12 spotkań i opuściły ostatnie miejsce w tabeli.

Organizatorzy spotkania – Zarząd Klubu MPKK ufundował nagrodę dla najskuteczniejszej zawodniczki drużyny Mon-Pol Płock, która przypadła Agacie Chałaburda zdobywczyni 23 punktów. Najlepszą zawodniczką meczu został Klaudia Teluk (MPPK Sokołów SA Sokołów Podlaski). W dniu meczu 18 urodziny obchodziła zawodniczka naszego klubu Gabriela Świętochowska otrzymując nagrodę rzeczową.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – Mon-Pol Płock 68:62 (22:12, 13:19, 10:16, 23:15)
Punkty zdobyły dla MPKK: KlaudiaTeluk 16, Aleksandra Iwaniuk 14, Marta Tomczuk 13, Karolina Zieniewska 12, Magdalena Szkop 9, Weronika Jaworska 4.