29
2022
2017-03-27

Trzecia przegrana Podlasia na wiosnę

W 23 kolejce rozgrywek IV Ligi Mazowieckiej piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski ulegli MKS Ciechanów 1:3. Porażka na własnym boisku z wiceliderem rozgrywek jest 3 przegraną w rundzie wiosennej.

Do spotkania z MKS Ciechanów doszło 25 marca na stadionie przy ulicy Lipowej. Do gry gospodarze przystąpili osłabieni o zawodników którzy aktualnie są kontuzjowani: Nowotniak, Grochowski, Komycz. W meczu nie zgrał Horowicz z powodów osobistych. Pomimo osłabienia drużyny, Sokołowianie od początku zaatakowali bramkę drużyny z Ciechanowa. W 27 sekundzie zdobyli gola z podania Charmuszki do Kobusa, który w polu karnym pokonał bramkarza Bartłomieja Folca. W kolejnej akcji z podania Kobusa silny strzał Siedleckiego obronił bramkarz. W 7’ pierwszy strzał na bramkę oddali goście. Uderzenie Mroczka z dystansu obronił Kotowski. W dalszej części gry Podlasie utrzymywało się przy piłce. Z dośrodkowania z rzutu wolnego Klimczuka i strzał Bugi przeszedł obok bramki. Po kilku minutach nieskuteczne strzały na bramkę oddawali Kobus, P. Buczyński. Kibice mieli okazję zobaczyć pomysłowe zagranie Bugi do Charmuszki, który efektownie oddał strzał na bramkę ale obrońca wybił piłkę w pole. Podlasie nadal atakowało gości. Strzał Kilmczuka z dystansu obronił bramkarz MKS. Następnie Buga minął bez problemu 2 zawodników w polu karnym i zagrywając do Kobusa, który oddał strzał jednak bramkarz ponownie zażegnał sytuację strzelecką. W 32’ Kotowski podczas interwencji niefortunnie wypuścił piłkę z rąk do której doszedł Kruczyk i wysokim strzałem umieścił piłkę w pustej bramce Podlasia. O tego momentu Ciechanów był częściej w posiadaniu piłki. Jednak do przerwy wynik meczu nie uległ zmianie.

Pierwsze minuty drugiej połowy meczu należały do Sokołowian. Drużyna Podlasia nie poradziła sobie z rzutem rożnym wykonywanym przez Klimczuka i strzał z dystansu Siedleckiego okazał się nieskutecznym. Z biegiem czasu drugiej połowy goście coraz więcej grali piłką i w 57’ zdobyli 2 bramkę. Dośrodkowanie Lemanka wykorzystał Rogalski w polu karnym. Od 60’ goście przejęli inicjatywę na boisku stwarzając częste zagrożenia bramki Podlasia z rzutów rożnych i wolnych. Pod koniec meczu 3 bramkę dla Ciechanowa zdobył Żylski strzałem w górny róg bramki.

Podsumowując mecz, należy przyznać ambitną grę i wolę walki Podlasia ale tylko przez pierwsze 30 minut. Przeciwnicy pokazali dobre przygotowanie kondycyjne i skuteczność. Jest to zespół doświadczony i grą pokazał w drugiej połowie meczu. Po spotkanie trener MKS Piotr Dziewicki powiedział, że podopieczni jego w rundzie wiosennej rozegrali pierwszy mecz na boisku trawiastym, wcześniej grając na sztucznym. Trener jest zadowolony ze zdobycia 3 punktów w Sokołowie i nie ukrywa, że celem drużyny w tym sezonie jest zdobycie 1 miejsca w grupie, a w konsekwencji walkę w barażach o III ligę.

Podlasie Sokołów Podlaski – MKS Ciechanów 1:3 (1:1)
Bramki: Dawid Kobus 1’- Marcin Kruczyk 32’, Maciej Rogalski 57’, Kamil Żylski 86’
Skład Podlasia : Kotowski – Klimczuk (80’ Głązka ), Fabisiak, Ł. Buczyński, Piotrowski – P. Buczyński (86’ Gdula), Buga, Siedlecki, Goś – Kobus, Charmuszko (71’ Przybyszewski)
Żółte Kartki: Rogalski, Żylski, Cichowski (MKS Ciechanów)