29
2022
2013-04-12

Świetny występ najmłodszych koszykarek

Zawodniczki MKK Sokołów S.A OSiR Sokołów z roczników 2002 i 2003, podopieczne Karola Krakowskiego i Krzysztofa Iwańskiego, rozegrały pierwszy turniej w swoim roczniku i swojej karierze w Piasecznie.
Przez grupę eliminacyjną sokołowski zespół przeszedł niepokonany, wygrywając efektownie wszystkie mecze. W pierwszym spotkaniu najmłodsze koszykarki pokonały drugi zespół Piaseczna 61:14, a w drugim meczu grupowym nie dały szans zespołowi MUKS WSG Bydgoszcz, wygrywając 63:2, co było najwyższym wynikiem turnieju. W ćwierćfinale nasze koszykarki, po trudnym meczu pokonały lokalnego rywala z Wołomina 28:9 i w półfinale, grając o stawkę udziału w meczu finałowym, wygrały z UKS Trójka Żyrardów 39:16.
Mecz finałowy to był prawdziwy horror. Po dobrych pierwszych dwóch kwartach sokołowianki prowadziły pewnie 20:5 z MUKS I Piaseczno. Gdy wydawało się, że dojdzie do łatwego zwycięstwa, w trzeciej kwarcie, za pięć przewinien boisko opuściły Marta Jakubowska i Kamila Kościańczuk, a po bolesnym upadku pół kwarty odpoczywała Natalia Kurach. To sprawiło, że sokołowianki musiały dźwigać ciężar finału osłabione. Tu jednak pokazały swoją siłę Gabrysia Krakowska, Eliza Rucińska i Maja Bolesta, które spokojem i pewnością siebie utrzymały prowadzenie i doprowadziły zespół do zwycięstwa w turnieju. Najlepszą zawodniczką sędziowie i trenerzy jednogłośnie wybrali Martę Jakubowską.

Wyniki MKK Sokołów S.A. OSiR
Mecze grupowe: MUKS II Piaseczno 61:14, MUKS WSG Bydgoszcz 63:2; ćwierćfinał: UKS Huragan Wołomin 28:9; półfinał: UKS Trójka Żyrardów 39:16; finał: MUKS I Piaseczno 27:21.
Kolejność końcowa turnieju: 1. MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski, 2. MUKS I Piaseczno, 3. UKS Huragan Wołomin, 4. UKS Trójka Żyrardów, 5. UKS LA Basket Warszawa, 6. MUKS 67 I Bydgoszcz, 7. MUKS II 67 Bydgoszcz, 8. MUKS WSG Bydgoszcz, 9. MUKS Poznań, 10. UKS 1 Garwolin, 11. MUKS II Piaseczno, 12. SP 28 Warszawa Targówek.
W zespole MKK Sokołów S.A. OSiR wystąpiły zawodniczki: Marta Jakubowska 57 (ilość punktów zdobytych w całym turnieju), Natalia Kurach 34, Eliza Rucińska 29, Gabrysia Krakowska 21, Maja Bolesta 19, Kamila Kościańczuk 16, Martyna Brylińska 10, Gabrysia Gołownicka 9, Karolina Krysińska 4, Marta Jurczak 4, Agnieszka Bala 4, Wiktoria Idzikowska 4, Pola Marcuniuk 3, Magda Moczulska 2, Marysia Salach, Gabrysia Złotkowska, Zuzanna Lemieszek.